gaz do astry 2.0 2005 - czy warto?

Wszystko, co dotyczy Opla Astra - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

miesięcznie robię ok. 30 000 km, co zaczyna trochę mnie boleć finansowo, bo ze względu na charakter pracy (przedstawiciel handlowy) często jestem w trasie. z drugiej strony montaż gazu to kolejny wydatek, a nie wiem ile tym autem jeszcze pojeżdżę.
jak myślicie, jest sens inwestować przy takich przebiegach, czy lepiej poczekać ze dwa lata i kupić coś z bardziej oszczędnym silnikiem?
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

30.000km miesięcznie? To Ty śpisz, jesz w ogóle?
Ja robię rocznie 30.000km i gdyby nie gaz to bym był bankrutem. Sekwencja do 3000zł na dobrych gratach zwróci się po niecałym roku (zakładając rocznie przebieg 30.000km).
Gdybym miał siano i podoba Ci się auto to bym się nie zastanawiał.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

Wkradł się czeski błąd, miałem na myśli 30k rocznie :), ogólnie to jestem mega wkurzony że muszę używać swojego prywatnego auta do pracy, ale to już jakby poza tematem. Kolego możesz mi powiedzieć jaki masz konkretnie silnik w aucie?
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Ja akurat mam Z16XE (czyt 1.6 16V 100KM). Długo szukałem 2.0, ale były same padaki. Znam dużo osób co mają X20XEV i tym podobne silniki w gazie i im to wszystko ładnie działa.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

kwestie opłacalności widzę że mamy rozwiązane (na korzyść lpg :)), teraz tylko kwestia gdzie to zamontować - koledzy ktoś coś może polecić w warszawie?
Awatar użytkownika
mvp
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 gru 16, 11:54
Województwo: mazowieckie
Imię: Rafał
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: mvp »

Masz może jakąś konkretną markę instalacji upatrzoną, czy ogolnie chesz się dowiedzieć po prostu jak i gdzie zainstalować?
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

Nic konkretnego nie mam na oku :) - zależy mi po prostu żeby to dobrze działało za niewielkie pieniądze :D
Awatar użytkownika
mvp
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 gru 16, 11:54
Województwo: mazowieckie
Imię: Rafał
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: mvp »

Mam kumpla który ma instalacje gazową firmy x ( niepamiętam jaka to była :P)ale wiem na pewno że sterownik ma KME Nevo i sprawuje się on bardzo dobrze z Astrą 2.0 :D
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

ja tęz słyszałem przychylne opinie o tym całym "Kme nevo", ponieważ już trochę poczytałem i doinformowałem się ostatecznie zdecydowałem się na montaż(mam nadziej udany) w Egp (czyt. Energy gaz polska) - postaram się jakoś na dniach podzielić się z wami fotkami samej instalacji,
Awatar użytkownika
mikkey
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 16, 21:57
Województwo: lubuskie
Imię: Franciszek
Model: Astra
Silnik: 1.6

Post autor: mikkey »

Koledzy mam podobna sytuację też się zastanawiam nad lpg co jeszcze mozna polecić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel Astra Forum”