Astra f X14XE , drżenie , nierówna praca silnika

Wszystko, co dotyczy Opla Astra - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
Awatar użytkownika
Bullet
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 16, 13:44
Województwo: pomorskie
Imię: Błażej
Model: Astra
Silnik: X14XE

Post autor: Bullet »

Witam. Mój problem polega na tym , że na biegu jałowym , asterka OKROPNIE DRŻY , no ale tak , że aż się nie da wysiedzieć w aucie , tylko ma się ochotę wyjść i już nie wsiadać :cry: . Dzieje się to od dawna , myślałem , ze przyczyna jest przedmuch w układzie wydechowym , no ale pospawane i dopa nadal to samo. Drganie idzie od silnika , obroty stoją na 900 przy najmocniejszym zadrżeniu podnoszą się do 1000 i opadają. Przedmuchów brak , spinki wszystkie na filtrze są , rurka szczelna , przepustnica dokręcona ehh. Dochodzi jeszcze dziwny dźwięk jak by wtrysk cykał czy to możliwe? jutro wstawię filmiki...

Wymienione :
-uszczelka zaworów bo sikała olejem
-świece
- kable cacy
- wszystkie filtry
- nowy olej ,wraz z filtrem
- wyczyszczona masa
- krokowy był zmieniany na nowy , aczkolwiek dziś wyciągnę zobaczę ,spróbuje przeczyścić.
- egr kopiłem nowy, ale samochód jeszcze gorzej chodził na nowym niż na starym , uszczelka nowa
-czyszczenie przepustnicy ,aż do lustra

chyba wszystko było już co mogło być , rady?

W czym może być jeszcze problem? Tematów w internecie pełno na tą szkode , jednak nigdzie nie ma żadnego rozwiązania. Może wy na forum macie jakąś rade , posiadacze X14XE? POMOCY!
makaba
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 10 paź 15, 19:33
Województwo: lubelskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: c14se

Post autor: makaba »

Jesteś pewny, że masz sprawny moduł zapłonowy?
Awatar użytkownika
Bullet
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 16, 13:44
Województwo: pomorskie
Imię: Błażej
Model: Astra
Silnik: X14XE

Post autor: Bullet »

Nie jestem pewny , da się to jakoś sprawdzić ?

Ale czy przez moduł silnik by chodził tak ? :
https://www.youtube.com/watch?v=PnacP-y549g Ps. tutaj obroty się obraziły na filmik i nie skakały , ale silnik się podduszał słychać to :evil:


Kurde na filmiku brzmi jak jakaś panewka czy coś , ale miałem rękę blisko dyktafonu i to cykanie się w takie echo przerobiło , oraz chodzi o wiele ciszej tylko czuly dyktafon okropnie :? . Silnik chodzi prawidłowo , żadnych stuków nie ma , to cykanie dochodzi z okolic wtrysków przepustnicy , ogarnia ktoś cóż to może być ?

1:02 pokazane jak postrzeliwuje z tlumika dzieje sie to gdy obroty podskakuja jak na tym filmiku (ps TU ZACZĄŁ SIĘ PODDUSZAĆ)
https://www.youtube.com/watch?v=l_Oxja6rsPw 0:11 - 0:14 , 0:20 - 0:24 , wtedy silnik jakby sie przydusza na filmiku tego dobrze nie słychać.

Kiedy te obroty się podnoszą wtedy przechodzi drżenie przez cały samochód okropnie denerwujące.
Awatar użytkownika
Bullet
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 16, 13:44
Województwo: pomorskie
Imię: Błażej
Model: Astra
Silnik: X14XE

Post autor: Bullet »

Ref. Po czyszczeniu krokowego nic sie nie zmieniło był w bdb stanie...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Opel Astra Forum”