Vectra B - Nie działa prędkościomierz i świeci się ABS

Wszystko, co dotyczy Opla Vectra i Opla Signum - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
Placek95
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 15, 20:37
Województwo: łódzkie
Imię: Jacek
Model: Vectra
Silnik: 1.6 16v

Post autor: Placek95 »

Posiadam Opla Vectre B z 1996r. z silnikiem 1.6 16v. Ostatnio zdemontowałem kolektor ssący, aby wyjąć dysze od gazu, ponieważ musiałem je rozwiercić . Zajęło mi to moment, ponieważ nie raz już zdejmowałem. Po złożeniu wszystkiego do kupy, wyjechałem z garażu i zaparkowałem przed wjazdem i poszedłem się umyć. Po powrocie, wsiadłem do auta, odpaliłem wyjechałem z podwórka i pod bramą mi zgasł ponieważ przerzucił mi się na gaz ( dlatego że dysze były większe, a nie skalibrowałem go pod kompem). Więc odpaliłem jeszcze raz, przerzuciłem na benzynę i po 5 metrach zapalił mi się ABS i prędkościomierz nie działa. Myślałem że coś odłączyłem nie chcący czy coś, ale wszystko przejrzałem i jest wszystko okej. Sprawdziłem przewody od ABS-u, ale są całe. I teraz nie wiem czy któryś czujnik padł, czy ja coś przez przypadek odłączyłem. Podłączyłem pod kompa, programem CDIF i DELPHI, takie programy mam dostępne na warsztacie, CDIF nie chciał mi się połączyć z ABS-em, a w DELPHI nic nie wyskoczyło o ABS. Już sam nie wiem co mam robić. Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i wie jak temu zaradzić. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika
Simpson
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 5 mar 16, 16:49
Województwo: pomorskie
Imię: Mikołaj
Model: Vectra
Silnik: 2,0 DTI
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Simpson »

Zobacz czy pierścień ABS'u w lewym przednim kole jest cały, jak jest pęknięty jak był u mnie to jest przyczyna. Dla pewności sprawdź resztę pierścieni. Są przy piaście koła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shoofeljnr
Klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 4 sty 15, 21:32
Województwo: śląskie
Imię: Mateusz
Model: Vectra
Silnik: z19dt

Post autor: shoofeljnr »

Ewentualnie instalacja przy przejsciu miedzy nadkolem a komora silnika
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Opel Vectra Forum, Opel Signum Forum”