[Astra G] Astra BrieGa 100 Edition

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
Bartek7
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 17, 22:18
Województwo: podkarpackie
Imię: Bartek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Bartek7 »

Sliczna Astra *.*

Mam pytanie.. Co masz na myśli danie wyświetlacza z Galaxy S4 mini ?:D Chcesz to użyc jako gps czy widzisz w tym jakiś inny bajer?
Awatar użytkownika
Brieg
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 14, 21:24
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: X16SZR

Post autor: Brieg »

Bartek7 heh, dzięki :)

Plan mam taki aby smartphona podłączyć pod kilka rzeczy jak np: głośnik pod JAX'a(aby było słychać nawigację i Yanosika) czyli bedzie robic za GPS i bluetoothem podłączyć się czytnika danych auta no i jeszcze mam myk taki aby sparować smartphone z smartwatchem i sterować muzyką za pomocą zegarka - ale to musze rozgryść bo nie mogą być podłączone 2 urządzenie po bluetoothem jednocześnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek7
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 17, 22:18
Województwo: podkarpackie
Imię: Bartek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Bartek7 »

Fajna koncepcja ;) Aż sam jestem ciekawy jak to Ci wyjdzie ;)
A możesz uchylić rąbka tajemnicy jak to będzie wpasowane ? Planujesz wyrzucić baterię i zrobić bezpośrednio zasilanie ?
Bo przyznam, że bardzo mnie to zaciekawiło i jakby to u Ciebie wypaliło to może bym pomyślał i u siebie takie coś sprawił ;) Zwłaszcza, że mam zwykły TID a aby podłaczyć MID'a to trochę za duża kabelkologia :D
Awatar użytkownika
Brieg
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 14, 21:24
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: X16SZR

Post autor: Brieg »

Przedni panel będzie rzeźbiony to na pewno. S4 mini rożni się trochę rozmiarami niż aktualny wyświetlacz no i będzie musiał być troszeczke bliżej - na tyle bliżej abym w czasie jazdy miał dobry dostęp do GPS'a.

Jeżeli chodzi o bebechy smartphona to generalnie będzie wsadzony tak jak jest(możliwe jedynie że w jakimś tam minimalnym stopniu dopasuje telefon do panelu) a jeżeli chodzi o system to jestem w trakcie tworzenia substytutu systemu operacyjnego opartego na Cyanogenmoda tak aby telefon relatywnie szybko się uruchamiał, wyświetlał informacje z modułu bluetooth no i aby wydłużyć życie baterii. Jak już jestem przy baterii to zasilanie będzie szło ze zwykłego rozdzielacza podłączonego do zapalniczki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek7
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 17, 22:18
Województwo: podkarpackie
Imię: Bartek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Bartek7 »

Kurde brzmi ciekawie :D aż jestem ciekaw finalnego efektu ;)
Mam nadzieję, że zrobisz jakiś manual jak to samemu zrobić :D
dragus1208
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 16, 19:03
Województwo: pomorskie
Imię: Dawid
Model: Astra
Silnik: 1.9 CDTI

Post autor: dragus1208 »

Widzę że kupiona u mojego sąsiada handlarza :P. Idzie u niego czasem kupić spoko auto, ale czasami to trupy totalne. Motyw z adaptacją telefonu bardzo spoko, popierać takie ciekawe modyfikacje ;). Powodzenia w wkomponowaniu :)
dragus1208
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 16, 19:03
Województwo: pomorskie
Imię: Dawid
Model: Astra
Silnik: 1.9 CDTI

Post autor: dragus1208 »

Teraz na dodatek zauważyłem że mieszkamy blisko siebie ;). Wybiera się może kolega na OWLA 2017? Jeśli tak to musimy się zgadać!
Awatar użytkownika
Brieg
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 14, 21:24
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: X16SZR

Post autor: Brieg »

dragus1208 pisze:Teraz na dodatek zauważyłem że mieszkamy blisko siebie ;). Wybiera się może kolega na OWLA 2017? Jeśli tak to musimy się zgadać!
No dlatego została zrobiona generalka silnika... :D
dragus1208 pisze:Teraz na dodatek zauważyłem że mieszkamy blisko siebie ;). Wybiera się może kolega na OWLA 2017? Jeśli tak to musimy się zgadać!
No oczywiście że lecę na OWLA :)
Obrazek
Jednakże będę jechać z delegacją Trojmiasta bo tam własnie pracuje :)

Update z dnia 8 kwietnia 2017
Wpadły nowe przednie lampy Depo Black
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Światowa prezentowane lamp odbyła się a przedświątecznym spocie Vectra Klub Pomorze 8-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brieg
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 14, 21:24
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: X16SZR

Post autor: Brieg »

Kolejna mała modefikacja:

7 Maj 2017
Podświetlenie nóg pasażera i kierowcy paskami LEDowymi z modułem pozwalającym na sterowanie jasności, włączenie/wyłączenie pasków ledowych oraz z pamięcią po utracie zasilania.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FSHcRTBzBkc[/youtube]
Obrazek
Awatar użytkownika
Brieg
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 14, 21:24
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: X16SZR

Post autor: Brieg »

Czas odświeżyć temat bo troszeczkę się działo...

Usunięcie tylnych oznaczeń wraz z Krystianem xD
Obrazek

Zaraz po zabiegu pozostało troche kleju
Obrazek

OWLA 2017 Żerków 8-)

:oops: Marlena :oops:
Obrazek

Prezentacja mojego gruzu przed publicznością:
Obrazek

Pierwszy spot #Opel_Rush Trójmiasto!
Obrazek

Po drodze Asterix wiózł bardzo cenny ładunek :cool: Siano na mody same się nie zarobią :kroli:
Obrazek
MSI GP72VR Leopard Pro i7/16/1TB+120SSD/Win10 GTX1060

No i generalnie przy 314 999 km tyle dobrego ponieważ 4 sierpnia jakże w słoneczny dzień, rano napotkałem taki oto widok...
Obrazek
Obrazek
Diagnoza: Chłodnica silnika rozszczelniona... no ale nie poddajemy się...

Dodatkowo przez Gdańskie drogi w czasie jazdy w kierownicy coś mi strzeliło, od tamtej pory kierownica bardzo dziwnie się zachowywała...
https://photos.app.goo.gl/BgwkdKXdEwD914ii1
A oto powód:
Obrazek
Przegub kierownicy poszedł do wymiany no i maglownica również powiedziała że od teraz będzie troche płynu do wspomagania popuszczać...

Decyzja: Naprawiamy!! :twisted:

Przy okazji zostały zakupione inne eksploatacyjne pierdoły:
Obrazek

Krótka relacja z napraw:
Wymiana chłodnicy silnika
Stara:
Obrazek
Nowa i już na miejscu:
Obrazek
Przy okazji już wiem dlaczego nie działa mi klimatyzacja i gdzie ucieka czynnik... A no z samej chłodnicy klimatyzacji... :wsciekly:
Obrazek

Maglownica została zakupiona używana. Pierwszy i ostatni raz kupuje jakiekolwiek używane części - więcej nerwów tylko to przynosi... dlatego też w pózniejszym terminie została zakupiona zregenerowana maglownica TRW.

Przez cały okres napraw Pan "Oryinalny Karton" do czasu do czasu rzucał suchymi kawałami o cieknących maglownicach. :suchy:
Obrazek
Obrazek

Po wymianie magla przyszedł czas na geometrie kół oraz przegląd techniczny:
Obrazek
Obrazek

Po pracy i cięzkich nocach w koncu była pora na mały relaks w naszych Polskich górach:

Szklarska poręba a w tle Willa Uroboros:
Obrazek

Zator, Energy Landia:
Obrazek
Polecam Rollercoaster F1 :)

W czasie powrotu na naszej autostradzie używany magiel powiedział papa co doprowadziło do utraty wspomagania(pompy). Cały prawy bok wraz z nadkolem mam już do zimy zakonserwowany...
Obrazek

Przez używana maglownice(z topielca jak później się okazało...) w czasie jazdy pompa wspomagania się zatarła dlatego była konieczność wmontowania już sprawdzonej, działającej pompy:
Obrazek

Stara, używana maglownica poszła na śmieci a zamiast jej poszła zregenerowana maglownica TRW2:
Obrazek
Obrazek
Maglownica z nowymi osłonami gotowa do montażu:
Obrazek

Przy okazji ze względu na dluzszy okres napraw wymieniłem prawy reflektor oraz wymieniłem żarówki kierunkowskazów na chromowe - dzięki temu w lampie nie ma odblasków koloru pomarańczowego, cała lampa ma kolor chromowo-czarny. No i jeszcze przy okazji zakup[iłem LED'owe żarówki W5W robiące za postojówki:
https://photos.app.goo.gl/KjNfaeCHeYYc5cht1

No i jeszcze środkowy tłumik został wymieniony:
Obrazek

No i w koncu czas na przyjemności i mały relaks czyli "V Spot #Opel_Rush Trójmiasto"
Obrazek

Podsumujac w sierpniu 2017 zostały wymienione:
* Świece Bosh
* Środkowy tłumik
* Zespawany katalizator
* Nowe odboje tłumika
* Pierścień uszczelniający
* Obejma
* Chłodnica silnika
* Maglownica TRW po regeneracji
* Pompa wspomagania
* Nowe osłony maglownicy
* Zalany nowy olej: Mobil Super 3000 XE 5W-30 Syntetic
* Filtr paliwa
* Filtr oleju
* Filtr powietrza
* Kabinowy węglowy filtr kabinowy
* Prawy przedni przewód hamulcowy
* Płyn hamulcowy
* Prawy reflektor
* Żarówki kierunkowskazu chromowe
* LEDowe żarówki postojówki W5W

Chciałbym bardzo mocno podziękować koledze "Yoshi" za wkład w Astre - ogromne podziękowania!

Korzystając z okazji zapraszam was wszystkich na profil na FB "Astra BrieGa 100 Edition" :hyhy:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”