Astra H GTC by YeahBunny :)

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
yeahbunny
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 16, 21:19
Województwo: śląskie
Imię: Ar2r
Model: Astra
Silnik: 1,9 dizel :P
Lokalizacja: Internet

Post autor: yeahbunny »

Witam wszystkich serdecznie

Swoją relację chciałem zacząć dość nietypowo bo od podziękowań dla Orsona, który udzielił mi sporo info na temat swojej Astry dzięki czemu mogłem zacząć zbierać części zanim Astra przyjechała do mnie :)

Jednym z moich pasji jest modelarstwo. Jako dziecko kleiłem w skali 1:72, 1:48, 1:33, a dziś już przede wszystkim skala 1:1 ;)

Relacja jak na standardy forum będzie dość nietypowa ponieważ nie mam jeszcze auta w garażu i dojedzie do mnie za maksymalnie miesiąc, ale z racji, że mam już trochę bambetli wrzucam je na forum ;) Nie znam dokładnego wyposażenia także uzupełnię jak już samochód będzie stał u mnie ;)

1. Model:
Opel Astra H 3 drzwi GTC
2. Silnik:
1.9 CDTI (150km / 170km)
3. Rok produkcji:
2005
4. Przebieg:
205.000
5. Wyposażenie:

* ESP, ABS
* El. szyby i lusterka
* Pedał gazu, hamulca i sprzęgła
* Kierownica
* Czujnik deszczu
* Czujnik zmierzchu
* Światła Xenonowe
* Tempomat
* ....
* ITD..

7. Car audio: Seria

8. Modyfikacje

a) Wewnątrz:

* Wkrótce wymiana wkładu między kierownicą, a fotelem kierowcy


b) Zewnątrz:

*Brak

c) Mechaniczne:

*Brak


Wymiany Eksploatacyjne / Naprawy

Auto otrzymuję w stanie idealnym od zaufanej osoby także nic do zrobienia ;)


9. Plany:

Mnóstwo, ale na razie będę trzymał to w tajemnicy :)

AKTUALNIE:

Obrazek

DAWCA:

Fotki sprzed kilku lat, ale stan niewiele się różni bo Niemiec tylko wsiadał do niego, żeby w niedziele radia posłuchać ;)

Obrazek

Obrazek

Bambetle, które już czekają na przyjazd samochodu i montaż w nim:

Zawieszenie TA Technix i uprzedzając komentarze. Miałem już z nim do czynienia kilklukrotnie i byłem zadowolony także zamiana na KW czy Koni na razie nie wchodzi w grę ;)

Obrazek

Felgi, których dość długo szukałem i w końcu się pojawiły. Początkowo planowałem 9,5, ale ze względu na brak możliwości przymierki zdecydowałem się na "bezpieczne" 8,5, a pewnie na przyszły sezon kupię 9,5j , albo szerzej ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oponki 215/35/18 - Mam nadzieję, że nie wyjdą zbyt szeroki w profilu, ale o tym przekonam się dopiero w przyszłym tygodniu jak nałożę je na felunie ;)

Obrazek

No nic na razie to tyle. Myślę, że w następnym poście wszystko będzie już założone i na swoim miejscu ;)
Ostatnio zmieniony 6 maja 16, 11:19 przez yeahbunny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

Witam na forum :)
Foty auta się nie wyświetlają
Awatar użytkownika
yeahbunny
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 16, 21:19
Województwo: śląskie
Imię: Ar2r
Model: Astra
Silnik: 1,9 dizel :P
Lokalizacja: Internet

Post autor: yeahbunny »

A rzeczywiście.. mea kulpa :) Już wszystko gra i dzięki za przywitanie ;)
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Siemka

Niespodzianka widzę ^^ oby 100% pozytywna :) Felgi bardzo ładne, tylko nie rób tak jak niektórzy dla których tuning to: gwint, fela i turbodiesel z virusem...

Pozdro :)
Awatar użytkownika
yeahbunny
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 16, 21:19
Województwo: śląskie
Imię: Ar2r
Model: Astra
Silnik: 1,9 dizel :P
Lokalizacja: Internet

Post autor: yeahbunny »

TochA pisze:Siemka

Niespodzianka widzę ^^ oby 100% pozytywna :) Felgi bardzo ładne, tylko nie rób tak jak niektórzy dla których tuning to: gwint, fela i turbodiesel z virusem...

Pozdro :)
Nie ma takiej opcji ;) Na razie tylko na tyle floty wystarczyło ;) Przy następnych zastrzykach następne rzeczy. Na razie się wstrzymuję bo z tego co widzę na forach Astra H w każdym kolorze jest inna i co innego jej pasuje ;/ To nie golf 3, gdzie dla każdego koloru robisz bad looka, zderzak na gładko, glebe, koło i wygląda git. W astrach co pasuje do niebieskiego niekoniecznie podejdzie do czerwonego. I tak dla każdego koloru.. ;(

Ambicje to, żeby była najładniejsza, ale czy się uda zobaczymy ;) Na bank wycieraczka skończy na aukcji allegro, dokupię boczne progi, może tył i przód (chociaż wolę hokeja z przodu bo nie boli jak się zaora). Marzenia środek Recaro :)

Silnik - długa lista, ale na razie wtyczkę muszę kupić, a to 750 zł ;((((

A niespodzianka zacna i Astra G znalazła nowego właściciela ;)
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Miło słyszeć, że tak wysoko stawiasz sobie poprzeczkę :) Z flotą wiadomo - małymi kroczkami do przodu a i warto eksperymentować :P Może podsunę ci pomysł: dokładka z przodu mogła by zostać gdyby progi i dół tylnego zderzaka dać w czarny kolor. Fela czarna to zaciski w czerwień żeby tak ponuro nie było. Czerwone auto z lekkimi czarnymi elementami/detalami bardzo fajnie się prezentuje.
Awatar użytkownika
yeahbunny
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 16, 21:19
Województwo: śląskie
Imię: Ar2r
Model: Astra
Silnik: 1,9 dizel :P
Lokalizacja: Internet

Post autor: yeahbunny »

Tak też będzie tylko czarny prawdopodobnie karbon 3d zastąpi ;) Nie wiem jeszcze ile tych dodatków będzie bo będę bardzo uważał, żeby nie przesadzić ;)
Awatar użytkownika
pucinmz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 20 lip 15, 9:36
Województwo: pomorskie
Imię: Marcin
Model: Vectra
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pucinmz »

Mamy kolejnego klubowicza, ze świetnie opowiedzianą historią :)
Awatar użytkownika
yeahbunny
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 16, 21:19
Województwo: śląskie
Imię: Ar2r
Model: Astra
Silnik: 1,9 dizel :P
Lokalizacja: Internet

Post autor: yeahbunny »

No i w sobotę odebrałem Astrę.. Mimo, że nie jest w super idealnym stanie jestem bardzo zadowolony bo za te pieniądze AH w idealnym stanie byłaby przestępstwem. Czeka mnie polerka lakieru i samochód nabierze blasku ;) W sumie bogatsza wersja niż się spodziewałem bo jest Xenon, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu, tempomat i pewnie jeszcze kilka bzdetów, o których jeszcze nie wiem.

Od razu w poniedziałek rano zabrałem się za zawieszenie i koło bo codziennie przychodziły do mnie do kuchni podczas śniadania i pytały czy to już ;)

Z tyły od razu wyleciała regulacja, żeby zbić kilka mm

Obrazek

Obrazek

a z przodu nawey nie zakładałem sprężyn pomocniczych..i efekt końcowy wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Niżej raczej już nie będzie bo i tak przy wjeździe pod zadaszenie szoruję pierwszym tłumikiem o kostkę brukową. Może jeszcze pójdzie w dół jak wywalę bebechy aż do ostatniego tłumika ;) Na wjazd do garażu nie mam szans ;(

Dodam lepsze zdjęcia jak tylko będę miał chwile bo na razie to nie wychodziłbym z garażu ;)
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

No ładnie to wszystko siadło, chociaż może by się ciemniejsze lampy na tył przydały :) Co się stało z felgą z przodu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”