[Corsa B] CIORNA KOZA C16SE

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
Maćko_93
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 11 sie 15, 1:47
Województwo: łódzkie
Imię: Maciek
Model: Corsa
Silnik: C16SE

Post autor: Maćko_93 »

Taka konstrukcja gwintu. Na AreU9ted stała już na odbojach. Ostatnio je obciąłem także zeszło jeszcze z 1cm niżej. Ogólnie do końca regulacji zostało ze 2,5cm i jakbym wywalił odboje prawie w całości, to bym pewnie tyle zszedł, ale raz, że dokładka by tego nie przeżyła, a dwa, że już w obecnym setupie krzesam czasem iskry o koleiny, a niestety najniżej mam kolektor i miskę.

W ciągu ostatniego miesiąca odwiedziłem dwa eventy: Motohusaria Expo/GNUJ Day w Ostródzie, a tydzień później Twogetair we Wrześni. Dwie imprezy w zupełnie innym stylu, bo GNUJ na hali, a Twogetair typowy piknik z grillem, ale oba wypady bardzo pozytywne :) I nie ukrywam, że było mi miło, jak znalazłem po raz pierwszy zdjęcia swojego auta w różnych "obcych" galeriach z eventów. A do tego dorzucam też trochę moich zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko_93
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 11 sie 15, 1:47
Województwo: łódzkie
Imię: Maciek
Model: Corsa
Silnik: C16SE

Post autor: Maćko_93 »

Jezu, wieki mnie tutaj nie było. A trochę się podziało jeśli chodzi o plany. Ogólnie doszedłem do wniosku, że mając opcję alternatywną, ratowanie spodu budy nie ma sensu ani pod względem finansowym, ani późniejszej sztywności nadwozia. W związku tym trochę poszperałem i oto jest - następczyni Ciornej Kozy!
1.0 12v, wersja absolutna bieda.
Obrazek

W planach rozebranie całego auta do gołej blachy, pospawanie 2 słabszych miejsc, dobra konserwacja, malowanie całej budy, bo czarna już nie będzie, a jajecznica też nie zostaje, przeróbka komory silnika i lekki clean look, faltdach, w końcu ogarnięcie większych hebli z przodu, przejście na tarcze z tyłu, malowanie silnika, skrzyni itd. no i przerzutka gratów z czarnej. Miał być też w tym roku SWAP, ale nie wyrobię finansowo. Natomiast w przyszłym roku będę zastanawiał się między C20XE, a C20LET lub B204 Turbo z Saaba. Zobaczymy jak mnie poniesie fantazja :lol:
Plany są bogate, a zaczynam późno, wiec pewnie skończę w drugiej połowie sezonu, o ile nie pod koniec, no ale takie życie.

Z innych rzeczy, mimo, że nie planowałem, to nabyłem lampy Morette. Dokupiłem do nich brewki Kamei, żeby nabrały trochę "pazura". Po przymiarce jestem dość mocno podjarany. Muszę zregenerować odbłyśniki, pokombinować z kabelkami m.in. pod kierunkowskazy, które będą w wewnętrznych wkładach, no i pomalować obudowy i brewki, zapewnie na stalowo, podobnie jak felgi.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”