Vectra B green Zender by Piecia

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
VB Zender by Piecia
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 15, 18:44
Województwo: warmińsko-mazurskie
Imię: Piotrek
Model: Vectra
Silnik: X18XE1

Post autor: VB Zender by Piecia »

Witam. Chcialbym przedstawic moj projekt VB. Zaczelo sie od kupna pierwszej lepszej serii, w sumie bylo to moje trzecie auto po vw polo i e36, zupelnie nic mna nie kierowalo, ma byc vectra i tyle.. znalazlem ogloszenie, pojechalem na drugi dzien obejrzec ja po ciemku na parkingu pod Kauflandem, na trzeci dzien stala juz u mnie pod domem..ogniska rdzy wcale mnie nie zrazily, nie bylo ich z reszta duzo, reszta samochodu w zaskakujaco dobrym stanie.. nie zaluje tego zakupu do dzis :) wtedy nie myslalem, ze bede cokolwiek modzil, jedyna czescia "tuningowana"jak w niej zostala zmieniona, byla regulowana wysokosc fotela pasazera, co nie jest wyposazeniem fabrycznym, widocznie ktos przelozyl sobie dla wlasnej wygody. Ja osobiscie jako pierwsze przyciemnilem szyby, zmienilem grill na JOM bez znaczka oraz zalozylem jakies tam CA..nastepnie jakies usterki, a wiec szukanie porad w necie, stad rejestracja na forach (VKP) czy dolaczanie do grup na fb..no i sie zaczelo.. :D Opisze po krotce co tam w niej siedzialo:

- silnik X18XE1 115 KM (bez LPG!!!, nie wierzylem, gdzie taki sie uchowal :D ) i siedzi do dzis, daje rade skubany, przez 3 lata zrobil prawie 100kkm bez wiekszych problemow
- rok 99, polift
- kolor Z359
- 4 szyby w pradzie
- climatronic
I w sumie to by bylo wszystko z wypasionego wyposazenia, ktore moim zdaniem i tak bylo dobre jak na VB. Posiadam tylko kilka zdjec z poczatku, gdyz cala moja fotodokumentacja dotyczaca auta poszla gdzies sobie ze starym telefonem, ktory sie zmelanzowal i juz do mnie nie wrocil :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz zmiany, ktorych dokonalem sam lub z pomoca wielu fajnych ludzi (szczegolnie wielkie dzieki Maciej zomus :D ):

- zderzak przedni Zender, z dziennymi w miejscu halogenow i dokladka od laguny :P
- grill Fabio
- ori xenon pomalowany w czarny mat z zarnikami 6000k i dzialajacymi spryskami
- alu ASA AR1 w 17'' 8J wraz z gumami 215/40..byly one jeszcze w kolorze Racegold ale sie popsul i sa jakie sa :P
- niedawno wskoczyla zawiecha sport -60 przod/-30 tyl
- tlumik MSD/GSI
- kiera 3-ramiennia ze sporta
- polskory ze sporta

Wiecej zmian nie pamietam :) Co do przyszlosci jest jeszcze duzo do zrobienia, kosmetyka, detale typu MID, obszycie kiery i foteli, gwint i wieksze kolo, mechanika (czyt. SWAP :D ) ale to wszystko przyjdzie z czasem. Kilka aktualnych fot i pozdrawiam! :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pucinmz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 20 lip 15, 9:36
Województwo: pomorskie
Imię: Marcin
Model: Vectra
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pucinmz »

Wyczesany w kosmos. Super autko :)
Awatar użytkownika
VB Zender by Piecia
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 15, 18:44
Województwo: warmińsko-mazurskie
Imię: Piotrek
Model: Vectra
Silnik: X18XE1

Post autor: VB Zender by Piecia »

Dzieki bardzo za mile slowa :)
Kondziu
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 17, 20:14
Województwo: śląskie
Imię: Rafał
Model: Vectra
Silnik: 2.0 16v

Post autor: Kondziu »

Ładny egzemplarz :D a takie pytanie do Ciebie montowałeś czujniki poziomowania do xenonów ?
Awatar użytkownika
VB Zender by Piecia
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 15, 18:44
Województwo: warmińsko-mazurskie
Imię: Piotrek
Model: Vectra
Silnik: X18XE1

Post autor: VB Zender by Piecia »

Kondziu pisze:Ładny egzemplarz :D a takie pytanie do Ciebie montowałeś czujniki poziomowania do xenonów ?
Dzieki 8-) nie zakladalem bo to nie ma wiekszego sensu, gdyz zawieszenie jest za sztywne zeby one mogly prawidlowo dzialac. Mam zrobiony tylko autotest :D :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartek7
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 17, 22:18
Województwo: podkarpackie
Imię: Bartek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Bartek7 »

Piękna jest <3
zazdroszczę silnika *.*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”