[Opel Meriva] Opel Meriva 1.7 CDTI Z17DTR 125KM - Marysia

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
violator
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 15, 7:51
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Artur
Model: Meriva
Silnik: 1.4 T 120KM

Post autor: violator »

1. Model: Meriva
2. Silnik: Z17DTR 125KM
3. Rok produkcji: 2008r
4. Przebieg: 167tys
5. Wyposażenie: ABS,ESP,4xPP,CZ,E SZ,klimatyzacja,elektryczne i podgrzewane lusterka,podgrzewane siedzenia,tempomat i troche tam drobiazgów :)
6. Inne informacje o aucie: Auto sprowadzone do polski osobiście z Niemiec przez poprzedniego właściciela w 2012r,od 5 marca drugi włascicel w Polsce:)
7. Car audio: Fabryczne
8. Modyfikacje
a) Wewnątrz:
b) Zewnątrz:
9. Plany:
10. Zdjęcia:
11. Wymiany/napraw
Załączniki
[Opel Meriva] Opel Meriva 1.7 CDTI Z17DTR 125KM - Marysia - 1.jpg
[Opel Meriva] Opel Meriva 1.7 CDTI Z17DTR 125KM - Marysia - 1.jpg (115.61 KiB) Przejrzano 1113 razy
Kto ma hopla ten ma Opla
magell
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 17, 19:00
Województwo: podkarpackie
Imię: Mariusz
Model: Meriva
Silnik: 1.6 8V 87KM 64KW

Post autor: magell »

Witam
Mam pytanie jak ten silnik sprawuje się w Merivce, miałem dylemat z zakupem czy benzyna czy diesel i wybrałem jednak benzynę i nie wiem czy jednak dobrze zrobiłem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violator
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 15, 7:51
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Artur
Model: Meriva
Silnik: 1.4 T 120KM

Post autor: violator »

magell pisze:Witam
Mam pytanie jak ten silnik sprawuje się w Merivce, miałem dylemat z zakupem czy benzyna czy diesel i wybrałem jednak benzynę i nie wiem czy jednak dobrze zrobiłem.
Pozdrawiam.
Witam, ja ogólnie nie narzekam :) spalanie mniejsze niż benzyniaka ,minus dpf wypalajacy sie co 300km ale ja akurat mieszkam za miastem wiec nie ma problemu. Planuje zwiększyć moc ze 125 do 150 km bo auto ciezkie (prawie 1500kg) wiec benzyniak to jedynie 1.8 wchodziłby w gre :).
Kto ma hopla ten ma Opla
M@teusz
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 18, 17:10
Województwo: łódzkie
Imię: Mateusz
Model: Meriva
Silnik: 1.6 16v

Post autor: M@teusz »

a tu się z Tobą nie zgodzę 1500? ni się wydaje że troszkę mniej, mam 1.6 16v i powiem Ci że jak na te zabójcze 101hp radzi sobie nieźle i potrafi nawet tą budę zwana przezemnie pieszczotliwie wanna do predkosci w okolicach 2 z przodu ;)
Awatar użytkownika
violator
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 15, 7:51
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Artur
Model: Meriva
Silnik: 1.4 T 120KM

Post autor: violator »

M@teusz pisze:a tu się z Tobą nie zgodzę 1500? ni się wydaje że troszkę mniej, mam 1.6 16v i powiem Ci że jak na te zabójcze 101hp radzi sobie nieźle i potrafi nawet tą budę zwana przezemnie pieszczotliwie wanna do predkosci w okolicach 2 z przodu ;)
Meriva jest za wąska żeby około 200 nią cisnąć ,ja nawet nie próbowałem ale autostradowe i ciut większe 160 km/h spokojnie utrzymuje,waga prawdziwą bo diesel jest cięższy :) ,dokładna waga to 1480kg. Mały ciężarowiec . A kwestia mocy ,człowiek się przyzwyczaja do mocniejszego auta,szybsze wyprzedzanie to wygoda ;).
Kto ma hopla ten ma Opla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”