[Astra G] Opel Astra G 1.6 16V Kombi

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

Wreszcie gwint :) A jak zejdziesz jeszcze niżej to będzie jeszcze lepiej :)
delmariano
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 16, 16:32
Województwo: mazowieckie
Imię: Mariusz
Model: Astra
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: WWL

Post autor: delmariano »

Simpson pisze:No widać mody jak nic :D Ty chociaż masz gdzie robić, ja jak wjade na podwórko pod blokiem to drą ryja co ja robie... ;/ POLACZKI
Też bym darł, gdybym zobaczył pod blokiem, jak ktoś by mi się przy aucie ze skrzynką narzędziową kręcił ;)


Teo, ładnie to wszystko sobie składasz.
Jaki kod koloru ma Twój rydwan?
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

delmariano pisze:
Simpson pisze:No widać mody jak nic :D Ty chociaż masz gdzie robić, ja jak wjade na podwórko pod blokiem to drą ryja co ja robie... ;/ POLACZKI
Też bym darł, gdybym zobaczył pod blokiem, jak ktoś by mi się przy aucie ze skrzynką narzędziową kręcił ;)


Teo, ładnie to wszystko sobie składasz.
Jaki kod koloru ma Twój rydwan?
Akurat składałem wszystko u ojca, a tam sami swoi :D
Kod lakieru rzadki a mianowicie: Y20M.
Niedługo parę poprawek stylistycznych i pokręcę trochę w dół bo pod krawężniki mogę podjeżdżać :?
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Witam!
Trochę zmian przeszło moje autko, trochę bardziej zauważalnych lub i też tych co nie widać :)
Mianowicie pokręciłem trochę gwintem w dół i w tej konfiguracji nie da rady zejść przodem niżej. Tył lekko poszedł w dół aczkolwiek zbyt często z kimś jadę abym pięknie zrównał oponę z nadkolem. Usunąłem hak jak i również podwiesiłem na maksa wydech do góry. Zmieniłem pierdółkę czyli wentylki oraz światełko w środku (z Vectry B). Z bardziej użytkowych rzeczy to wymieniłem świece na nowe NGK V-line, wymieniłem filtry gazu jak i została cała mapa gazu zmieniona na moje potrzeby (było ostro namieszane i lepszą opcją wyszło ustawienie całości od nowa). To chyba wszystko :P Niedługo jadę na urlop to pobawię się w detaling, a teraz fotki i foteczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety zostały mi ukradzione 2 dekielki i felgi moim zdaniem mocno straciły ze swojego uroku...
Pozdrawiam, Teo.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Teo pisze:Cześć,
czas odkurzyć temat. Astra coś tam jeździła, w tym roku dopiero mam w planach małe mody mechaniczne i może etetyczne :) Robi swoje czyli w sezonie wygląda względnie i mało pali.

Z nowości to będę w maju na OWLA5 więc zapraszam na pogaduchy :)

Obrazek
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Andre91x
Klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 13 sty 15, 15:11
Województwo: wielkopolskie
Imię: Andrzej
Model: Vectra
Silnik: Z19DTH
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Andre91x »

Chętnie bodbiję na bajerkę bo podoba mi się ta Asrta. Niby nie ma jakichś mega modów ale zrobiona ze smakiem jest :)
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Andre91x pisze:Chętnie bodbiję na bajerkę bo podoba mi się ta Asrta. Niby nie ma jakichś mega modów ale zrobiona ze smakiem jest :)
Plan miał być taki. Czyli seria z glebą i jakimś kołem.
Stawiam przede wszystkim aby stan mechaniczny był 101% zadowalający, tuningi wolę odkładać na później :)
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Andre91x
Klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 13 sty 15, 15:11
Województwo: wielkopolskie
Imię: Andrzej
Model: Vectra
Silnik: Z19DTH
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Andre91x »

mam to samo tylko, że z innym modelem auto ma nie być przesadzone :) ma mi się podobać w 100% i być sprawne technicznie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Mały UP dla tematu (lecz wielki dla mnie). ;)
Zakupiłem ostatnio nowe tarcze na przód, ponieważ stare były na granicy wymiany.

Obrazek

Do tego nowe klocki TRW. Na tyle tarcze okazały się w bardzo dobrym stanie, więc ograniczyłem się do wymiany tylko klocków (też TRW, swoją drogą pierwszy raz wkręcałem tłoczek z tyłu - bez narzędzi tylko patentami.... nigdy więcej! :evil: przy okazji wymieniony cały płyn hamulcowy na nowy i odpowietrzony każdy zacisk - zwykły DOT 4 Boscha). Do tego nowe opony Nankang AS1 w rozmiarze 195/40.

Obrazek

Później przyszedł czas na "rozruszanie" gwintu, jak się okazało - zapiekł się. Nie chciało się przed zimą to po zimie trzeba nadrabiać. Tak więc domowymi sposobami dałem radę z jedną stroną aczkolwiek z drugą bez klucza hydraulicznego się nie obyło... niestety (lub stety) nakrętka będzie musiała iść do kosza, ale człowiek uczy się na błędach :oops:
Gdy w końcu udało się ustawić wszystko jak należy to zabrałem swój zakurzony aparat i postanowiłem pobawić się w parę zdjęć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plany? Muszę pokombinować z kątami przodu bo nie mogę skręcić na maksa gwintu - ale już jest niżej niż na 205/40 :mrgreen: No i czeka mnie polerka oraz woskowanie przed #OWLA5. Przewiduje zmianę grillu na ten z bertony. Może coś jeszcze ugram, w czerwcu planowane wymiana uszczelnień silnika oraz oleju, płynu chłodzącego oraz serwis klimy, która po zimie działa bez najmniejszego problemu.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
mat-signum92
Klubowicz
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 17, 22:03
Województwo: opolskie
Imię: Mateusz
Model: Signum
Silnik: 3L CDTI

Post autor: mat-signum92 »

No no no projekt idze pełna parą ;) niebawem też w planach parę modów w moi Signum lecz najpierw muszę uporać się z zderzakiem bo zawiasy są urwane a nie chcę całego zderzaka kupować. Może jakieś rady?
Pozdrawiam!

Mateusz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”