Opel uruchamia produkcję silnika Diesla w Kaiserslautern

Wiadomości i ogólne sprawy dotyczące samochodów Opel i ich kierowców. Finansowanie, ubezpieczenia i inne kwestie wokół Opli. NIE DIAGNOSTYKA, NIE MECHANIKA! Sprawy techniczne, mechaniczne rozwiązujemy w dedykowanych działach poniżej.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 198
Rejestracja: 28 gru 14, 0:30
Województwo: mazowieckie
Imię: Marcin
Model: Zafira
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Administrator »

Mile widziane Wasze komentarze.

Artykuł:

W zakładach firmy Opel w Kaiserslautern uruchomiono produkcję nowego silnika. W inauguracji produkcji dwulitrowej jednostki wysokoprężnej uczestniczyli Jim DeLuca, wiceprezes zarządu GM ds. globalnej produkcji, oraz Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel. Ultranowoczesny silnik spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6.

Obrazek

Zaawansowany technicznie diesel o mocy 125 kW/170 KM i imponującym momencie obrotowym 400 Nm, będzie montowany w Oplach Insignia i Zafira Tourer. Atutami nowego silnika 2.0 CDTI są nie tylko wspomniane osiągi, lecz także znacznie ograniczone zużycie paliwa i obniżona emisja spalin. Zmniejszono natężenie hałasu i wibracji, uzyskując kulturę pracy jednostki na poziomie nieznanym wcześniej w tym segmencie. Nowy diesel jest o 5 decybeli cichszy na biegu jałowym od swojego poprzednika.

Silnik 2.0 CDTI spełnia zatem wszystkie istotne wymagania stawiane nowoczesnym jednostkom napędowym i zwiększy atrakcyjność modeli Opla z silnikami wysokoprężnymi. Daje on początek nowej generacji dużych silników wysokoprężnych, która będzie rozwijana przez inżynierów z Turynu i Rüsselsheim, współpracujących z zespołem z Ameryki Północnej.

„Zakłady w Kaiserslautern wnoszą cenny wkład w ofensywę firmy Opel w dziedzinie zespołów napędowych jako producent najmłodszego przedstawiciela dwulitrowych diesli. Jesteśmy dumni, że to nasza fabryka będzie produkować ten zaawansowany silnik. Doświadczony zespół wywiąże się z powierzonego mu zadania i jak zwykle będzie dostarczał produkty najwyższej jakości” — zapewnił Peter Winternheimer pełniący obowiązki dyrektora zakładów firmy Opel w Kaiserslautern.

Zakłady w Kaiserslautern, znane z dużego doświadczenia w dziedzinie jednostek napędowych, a także nadwozi i elementów podwozia, mają długą tradycję budowy silników. Od 1980 r. wyprodukowano w nich ponad 9 milionów jednostek napędowych. Silniki Diesla powstają tam od 1982 r. W 1996 r. zbudowano nową fabrykę silników wysokoprężnych i zwiększono ich produkcję.

Niedawno firma Opel zapowiedziała kolejne inwestycje w nową rodzinę silników i skrzyń biegów, które będą produkowane w Kaiserslautern i innych zakładach.
Awatar użytkownika
takibobi
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 16, 14:27
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 2.0

Post autor: takibobi »

Ogólnie rzecz biorąc jestme naprawdę pod wrażeniem nowoczesnych genracji silnków wysokoprężnych, ogólnie taka refleksja mnie nachodzi że nieługo będzie naprawde cieżko odróżnić po pracy silnika diesel'a od benzyniaka :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiadomości ze świata Opla, tematy ogólne”