Regulamin forum

Ogłoszenia, pytania, błędy, sugestie dotyczące działania strony OpelKlub.net.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 199
Rejestracja: 28 gru 2014, 00:30
Województwo: mazowieckie
Imię: Marcin
Model: Zafira
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regulamin forum

Post autor: Administrator »

I. REGULAMIN OGÓLNY

1. Jeżeli nowy uczestnik forum od pierwszych swoich postów wykazuje, że nie przeczytał regulaminu, przeczytał go niedokładnie lub bez zrozumienia, bądź zrozumiał, a mimo to nie stosuje się do niego, będzie miał natychmiast (bez ostrzeżenia) zablokowaną możliwość pisania na forum
2. Zakaz umieszczania zdjęć, filmów, obrazków aminowanych ( *.gif etc.) powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, zboczenia, itp), zawierających wulgarne treści, nawołujące do przemocy lub rasizmu, niezgodne z Polskim prawem.
3. Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu mogą zostać usunięte (z podaniem przyczyny usunięcia)
4. Tytuł tematu powinien świadczyć o jego zawartości, nie tworzymy tematów o treści „pomocy”, „mam problem” itp. Tematy powinny być odpowiednio zatytułowane, co pozwoli na późniejsze, łatwe ich wyszukanie, w innym wypadku, zostaną usunięte. ( bez ostrzeżenia/powiadomienia)
5. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen na forum. Od tego są prywatne wiadomości, lub spotkanie na żywo. Osoby toczące takie wojny, będą czasowo banowane ( przed banem taka osoba zostanie powiadomiona )
6. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak inny forumowicz uprzednio używający avatara
7. Zakaz stawiania ultimatum Administratorowi oraz Moderatorowi pod groźbą blokady dostępu do Forum.
8. W przypadku pytań użytkownik kieruje się najpierw do Moderatora danego działu, a dopiero później ( w przypadku nie otrzymania odpowiedzi ) z Administratorem. Administrator nie ma obowiązku odpowiadać na pytania, które powinny być kierowane do moderatora danego działu.
9. Osoby działające na niekorzyść forum otrzymują bana.
10. Do umieszczania ogłoszeń służy osobny dział "Giełda" TYLKO tam jest dopuszczalne publikowanie ich, w innych przypadkach ogłoszenia będą kasowane a ich autor "nagradzany" warnem.
11. W przypadku umieszczania w podpisie przez użytkownika filmików, obrazków, animacji, linków bądź treści o charakterze obraźliwym, rasistowskim, niezgodnym z polskim prawem, niestosownych, prowokujących, mogących budzić konflikty i waśnie między użytkownikami lub działających na niekorzyść forum i klubu administrator może usunąć takie treści bez informowania o tym danego użytkownika. W przypadku powtarzającego się umieszczania wyżej wymienionych użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem, a w przypadku dalszego ignorowania działań administracji forum, może zostać nałożony ban.


II. BANOWANIE

1. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip, adres e-mail lub kombinację wyżej wymienionych.
2. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje grono Administratorów i Moderatorów po skonsultowaniu konkretnej sytuacji z właściwym miejscowo Bossem regionalnym
3. W szczególnych, rażących przypadkach dopuszczalne jest banowanie użytkownika przez jednego przedstawiciela z grupy Administrator lub Moderator, który w tym wypadku nie musi uzgadniać tego z pozostałymi funkcyjnymi, a powyższe podlega następnie ocenie zasadności przez grono Administratorów i Moderatorów
4. W lżejszych przypadkach złamania regulaminu, może zostać nałożony nadzór na użytkownika, polegający na potrzebie zatwierdzenia wszystkich postów przez moderatora.

III. ADMINISTRATORZY/MODERATORZY

1. Podważanie autorytetu Administratora/Moderatora na forum publicznym, może skutkować banem. Od tego są prywatne wiadomości.
2. Administrator/Moderator ma prawo kasować/edytować wszystkie posty oraz tematy w każdych działach na forum z podaniem przyczyny

IV. DANE OSOBOWE

1. W momencie rejestracji Użytkownik wyraża zgodę na umieszczenie i przetwarzanie jego danych osobowych przez Administrację (osoby funkcyjne).
2. Administratorem danych osobowych jest Administracja, która dokonuje przetwarzania danych osobowych Użytkowników zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t. jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 ze zm.).
3. Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Administrację wszelkich przekazanych i przechowywanych na Forum danych. Zgoda powyższa obejmuje również zezwolenie udzielone Administracji na wykorzystywanie powyższych danych w celach administracyjnych, statystycznych i marketingowych, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. z poz. zm.(Dz. U. nr 133 poz. 883).
4. Użytkownik ma prawo wglądu do przetwarzanych danych w każdym czasie oraz do ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.
5. Użytkownik ma obowiązek aktualizować dane podane w formularzu rejestracyjnym niezwłocznie po każdej zmianie tych danych.
6. W przypadku powzięcia przez Administrację wątpliwości, co do zgodności z prawdą bądź aktualności podanych przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym danych, uzyskuje on prawo do podjęcia następujących czynności:
a. wezwania Użytkownika do niezwłocznego usunięcia nieprawdziwych danych bądź aktualizacji danych;
b. natychmiastowego zablokowania Konta Użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy;
c. usunięcia Konta Użytkownika w przypadku braku reakcji Użytkownika.
7. Użytkownik, umieszczając w profilu Konta Użytkownika dane, wizerunek lub inne treści, wyraża zgodę na wgląd w te informacje przez innych Użytkowników Forum, a w przypadku umieszczenia treści, mających charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. jedn. Dz. U. z 2006 r., nr 90, poz. 631 ze zm.), Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do Administracji w przypadku jego nieodpłatnego wykorzystania i kopiowania w celach związanych z działalnością Forum, jak również ich usunięcia.
Zablokowany

Wróć do „Sprawy organizacyjno-techniczne dotyczące OpelKlub.net”