Takie samochody nie wjadą do Warszawy. Rewolucja w Polsce dodaje gazu

Wiadomości i ogólne sprawy dotyczące samochodów Opel i ich kierowców. Finansowanie, ubezpieczenia i inne kwestie wokół Opli. NIE DIAGNOSTYKA, NIE MECHANIKA! Sprawy techniczne, mechaniczne rozwiązujemy w dedykowanych działach poniżej.
admin
Administrator
Posty: 406
Rejestracja: 14 kwie 20, 11:51
Województwo: mazowieckie
Imię: Patryk
Model: inny
Silnik: inny

Takie samochody nie wjadą do Warszawy. Rewolucja w Polsce dodaje gazu

Post autor: admin »


Obrazek
Samochody benzynowe wyprodukowane przed 1997 rokiem i auta z silnikiem Diesla starsze niż z 2006 roku nie będą mogły wjechać do strefy czystego transportu w Warszawie. Już w 2024 roku w stolicy zacznie obowiązywać SCT. W praktyce oznacza to zakaz wjazdu dla aut o określonej normie emisji spalin w pięciu etapach. "Zasady są jednakowe dla wszystkich, zarówno dla mieszkańców Warszawy jak i osób przyjezdnych" - zapowiedział Rafała Trzaskowski. Czyli ograniczenia będą dotyczyły wszystkich samochodów, także spoza stolicy czy Polski. Będą też płatne nalepki i mandaty od policji czy straży miejskiej. Które pojazdy i od kiedy będą miały zakaz?

Source: https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8645647,warszawa-diesel-silnik-benzynowy-samochod-strefa-czystego-transportu.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiadomości ze świata Opla, tematy ogólne”