[Manual] Montaż przycisku wyłączania TC

Jeśli lubisz sam naprawiać własne auto, zobacz nasze manuale. Tutaj znajdziesz gotowe opisy jak dokonać wymian, napraw we własnym zakresie. Instrukcje i pozostała literatura dotycząca różnych modeli Opla.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 198
Rejestracja: 28 gru 14, 0:30
Województwo: mazowieckie
Imię: Marcin
Model: Zafira
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Administrator »

Jako iż podsyłałem fotki koledze z innego forum na temat założenia wyłącznika TC pomyślałem, że może i u nas komuś się to przyda także zamieszczam.


Do montażu potrzebujemy:
*przycisk TC
*kostka do przycisku
*kawałek kabla jednożyłowego
*blenda
*izolacja
*śrubokręt płaski
*klucz torx 20
*nóż
*koszulki termozgrzewalne (niekoniecznie ale można użyć)
*blenda

Zabawę zaczynamy od dostania się do kości znajdującej się za pompą ABS pod maską.
Wypinamy górne osłonki puszek od przekaźników i bezpieczników. Puszkę od przekaźników wypinamy całkiem z mocowań i odchylamy na bok.

po odchyleniu puszki z przekaźnikami ukazuje nam się za pompą ABS duża czarna kość ( na foto już bez kapturka który osłania przewody)

kostkę wypinamy i wyciągamy do góry ile się da, aby był jak najlepszy dostęp.
ukazuje nam sie kostka do której musimy wpiąć pin z kabelkiem. I tutaj mamy dwie opcje. Posiadacze aut z ESP wpinają się w 25 pin a osoby które nie mają w astrze ESP wpinają sie w pin 31.

wpinamy w odpowiednie dla naszego auta miejsce kabelek i sprawę pod maską mamy zakończoną.

następnie przeciągamy kabel do wnętrza auta, ja użyłem do tego dziury za zbiorniczkiem od płynu hamulcowego.
Ja włożyłem przewód w plecionkę dla spokoju.

Przechodzimy do wnętrza auta.

Wyciągamy blendę ( podważamy śrubokrętem delikatnie do góry od prawej strony), następnie odkręcamy popielniczkę ( 4 śrubki jak na foto i następnie wyciągamy delikatnie do siebie)
wypinamy od tyłu 2 wsuwki i mamy dostęp do przewodów.

bierzemy się za podłączenie zasilania do kostki. Ja podłączyłem przewody pod zasilanie zapalniczki (wtedy przycisk ściemnia się razem ze wszystkimi przyciskami po ściemnieniu zegarów) Tutaj niestety fotki brak, ale myślę że każdy da sobię rade z odnalezieniem plusa i minusa ;) lutujemy wszystko, owijamy izolacją, dla pewności można wsadzić przewody w koszulki termokurczliwe.

na koniec wpinamy przyciski i kostki do blendy ( w moim przypadku 3 przyciski -nie da się pomylić bo pasują tylko w swoje miejsca)

składamy wszystko w odwrotnej kolejności czyli podpinamy wsuwki do popilniczki, wkładamy, przykręcamy popielniczkę, wkładamy zaślepkę na zapalniczkę, wpinamy blendę.

idziemy umyć rączki po pracy, odpalamy autko (grzejemy turbo :rotfl: ), zapinamy pasy, wciskamy przycisk, na zegarkach pokaże nam się "pijane auto" ;)

i możemy się cieszyć z rwania asfaltu.

w razie pytań śmiało pisać.

Wróć do „Instrukcje, gotowe opisy, zrób to sam”