1.7 CDTI po wymianie dwumasy ciężko pali

Wszystko, co dotyczy Opla Astra - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
marcinpalenta
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 16, 20:26
Województwo: śląskie
Imię: Marcin
Model: Astra
Silnik: Z17DTH

Post autor: marcinpalenta »

Witam wszystkich. Jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc. Mam problem z odpalaniem na rozgrzanym silniku. Przeszukiwalem forum ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Otoz w maju tego roku wymienialem kolo dwumasowe z calym sprzeglem + wymiana wszystkich filtrow i oleju. Po odebraniu auta od mechanika od razu zauwazylem ze ciezko zapala. Jeszcze gorzej jak jest cieply. 2 razy nie chcial wogole odpaljc dopiero po 40 min. odpalil. Wiec wizyta u mechanika na podpiecie kompa i nic. 0 bledow. Autko jak juz odpali chodzi jak zyleta. Zadnych problemow, szarpan, plywania obrotow. Kompletnie nic. Mechanicy bezradni. Wkurzony zdecydowalem sie na wizyte w ASO w chorzowie. Panowie stwierdzili ze wtedy kiedy nie chcial odpalic to prawdopodobnie wina zapowietrzenia bo wymienili filtr paliwa i okazalo sie ze uszczelka byla podwinieta i ze jest poprawa (wiec problem z zapowietrzaniem ukladu rozwiazany)ale dalej trzeba dluzej pokrecic na goracym silniku. Zasugerowali rozrusznik do regeneracji. Autko zabralem wiec i do innego mechanika porozmawiac o tym. I on stwierdzil ze skoro rozrusznik kreci to to nie to. I ze prawdopodobnie czujnik polozenia walu. Albo za slabe cisnienie na pompie. Ale w serwisie nic takjego nie wykryli.

I teraz nurtujace mnie pytania.
1. Czy jesli bylby to czujnik polozenia walu to czy nie powinno byc bledu na opcomie i czy powinny byc jakies inne oznaki jak np. Gasnacy silnik?
2. Jesli to rozrusznik do regeneracji to jaka jest zasadnosc miedzy cieplym a zimnim silnikiem? Bo jak na moje myslenie to jesli rorusznik nie jest w 100% sprawny to powinien miec problemy odpalic tez na zimnym silniku. I czy przez kolo dwumasowe moze zepsuc sie tez rozrusznik. Co temperatura silnika ma do rozrusznika?

Z gory dziekuje za wszelaka pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
shoofeljnr
Klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 4 sty 15, 21:32
Województwo: śląskie
Imię: Mateusz
Model: Vectra
Silnik: z19dt

Post autor: shoofeljnr »

Bledow moze nie byc. Objawem czujnika moze byc opadajacy obrotomierz w trakcie jazdy.
Jak kreci ten samochod? Normalnie czy slabo bo moze byc wina rozrusznika/akumulatora.
Zeby zapowietrzyc 1.7 tak zeby nie odpalil to trzeba potrafic.
Sprawdzic wtryski na przelewy i najlepiej.listwe wtryskowa na przelewie palowa czy z niego kapie czy leci jak z kranu tyle pomyslow bez ogladania auta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Opel Astra Forum”