Jakie polecacie sprężyny i amortyzatory do Opla Astry Bertone 2.2 2001?

Wszystko, co dotyczy Opla Astra - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
AstraG2.2Krakow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 17, 2:48
Województwo: małopolskie
Imię: Marezna
Model: Astra
Silnik: Z22SE

Post autor: AstraG2.2Krakow »

Witam.
Pytanie do wlascicieli Bertonek.
Mam obnizone zawieszenie o 60mm z firmy H&R (rok temu zakupiona Astra) , ale chce wymienic na nieco mniej obnizone ,zeby stala troche wyzej, ale nie tak jak mi pewien mechanik wymienil (sprezyny i amory) na Sachs z przodu,a z tylu zostawione mialam stare z racji ze mi z przodu gwint ze starosci w amorze poszedl ... Jak zobaczylam do odbioru auto to katastrofa, przod z takim przeswitem(amory i sprezyny Sachs) ze nawet sorry, ale niewidomy zobaczylby to. Tak wiec auto do wzrotu i odziwo auto rowno stalo, ale po podniesieniu w nastepnym warsztacie (przy przegladzie) sprezyny niewiadomego pochodzenia (zadnych nr czy loga firmy) Mechanik sie wyparl twierdzac,ze nie wymienial sprezyn (gdzie byly w dobrym stanie ,bo pokazal mi mechanik po zdjeciu, a tylko amory do wymiany) ALE mniejsza o to...

Wracajac do tematu... jakie polecacie sprezyny i amory do Astry Bertone 2.2, benzyna 2001r.
Slyszalam o regulowanych, ale che rady od tych co juz sa w posiadaniu takiego ,a nie innego zawieszenia :)
Jakies numerki ,nazwy, opinie mile widziane .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Wszystko zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć.
Jeżeli dość mało to polecam firmę MTS - Technik. Przód -40 tył -30 i będzie wyglądać ładnie, a i będzie można pojeździć "normalnie".
Jeżeli masz dość duży budżet to rozejrzyj się nad sprężynami Eibacha -30 (lub -35mm) wraz z amorami Bilsiteina.
Można oczywiście zastosować sprężyny Eibacha i amortyzator MTS. Popatrz sobie na ceny na necie ile co kosztuje.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
AstraG2.2Krakow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 17, 2:48
Województwo: małopolskie
Imię: Marezna
Model: Astra
Silnik: Z22SE

Post autor: AstraG2.2Krakow »

Dziekuje za odzew. A dlaczego taki pomysl na taka firmę? Masz Bertonke i takie amory ze sprezynami? (oczywiscie ze nie oszczedzam na bezpieczenstwie i cos z drozszej polki,ale nie chodzi o kase,bo czasami kupi sie cos drogiego,a jest gorsze od tanszego).
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

AstraG2.2Krakow pisze:Dziekuje za odzew. A dlaczego taki pomysl na taka firmę? Masz Bertonke i takie amory ze sprezynami? (oczywiscie ze nie oszczedzam na bezpieczenstwie i cos z drozszej polki,ale nie chodzi o kase,bo czasami kupi sie cos drogiego,a jest gorsze od tanszego).
Mam kombi, ale szukałem kitu jak i gwintu. U mnie padł wybór na gwint, bo w chwilę mogę sobie zmienić wysokość.
A mam dużo znajomych co mają sprężyny Eibacha z amorkami MTS i chodzi to fajnie.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
AstraG2.2Krakow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 17, 2:48
Województwo: małopolskie
Imię: Marezna
Model: Astra
Silnik: Z22SE

Post autor: AstraG2.2Krakow »

Teo pisze:
Mam kombi, ale szukałem kitu jak i gwintu. U mnie padł wybór na gwint, bo w chwilę mogę sobie zmienić wysokość.
A mam dużo znajomych co mają sprężyny Eibacha z amorkami MTS i chodzi to fajnie.
Mozna wiedziec z jakiej firmy ma Pan gwint?
Tez sie zastanawiam nad regulowanymi.
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

AstraG2.2Krakow pisze:
Teo pisze:
Mam kombi, ale szukałem kitu jak i gwintu. U mnie padł wybór na gwint, bo w chwilę mogę sobie zmienić wysokość.
A mam dużo znajomych co mają sprężyny Eibacha z amorkami MTS i chodzi to fajnie.
Mozna wiedziec z jakiej firmy ma Pan gwint?
Tez sie zastanawiam nad regulowanymi.

MTS-Technik. Moim zdaniem dobra cena co do jakości.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel Astra Forum”