Stuki, pukanie w silniku 1.7cdti, ciężki rozruch na ciepłym

Wszystko, co dotyczy Opla Corsa i pokrewnego Opla Combo - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
baziok
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 16, 17:50
Województwo: wielkopolskie
Imię: baz
Model: Corsa
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Post autor: baziok »

Witam wszystkich. Moja sytuacja wygląda następująco. Silnik pracuje do 3tys obr. jak traktor, wali taki metaliczny dźwięk. Po tych mniej więcej 3tys. jak by go poszczało i chodzi jak zegarek i normalnie przyśpiesza, nie słychać tego walenia. Do tych obrotów jest też słaby i dymi na czarno, ale nie ma tragedii. Na biegu jałowym jest w miarę ok, choć wydaje mi się że praca powinna być miękka, a pracuje prawie jak np. stary merc w124. Każdym dieslem jak jeździłem to od dołu ciągnie jak marzenie a mój dopiero dostaje mocy po 2500tys., wiem ze turbo dopiero chwyta ale u mnie jest duża różnica odczuwalna. Do tego gdy jest rozgrzany to ciężko odpala, a gdy zimny to ledwo dotknę kluczyk i chodzi, ledwo ruszy wałem i pyka. Wymienione miałem do tej pory: turbo, zrobioną głowice, inne wtryski, czujnik wału oraz wałka rozrządu a teraz pompa wtryskowa. Silnik sprawdzony na ciśnienie w cylindrach i jest ok, rozrząd podobno też nie przestawiony. Błagam proszę o pomoc, bo już nie mam siły. Z góry dzięki.

Wróć do „Opel Corsa Forum, Opel Combo Forum”