Opel Meriva B - zakup - dylematy poczatkującej.

Wszystko, co dotyczy Opla Meriva - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
Awatar użytkownika
tereza
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 15, 16:17
Województwo: warmińsko-mazurskie
Imię: Teresa
Model: inny
Silnik: benzyna

Post autor: tereza »

Witam,
Aktualnie posiadam "pełnoletniego " Daewoo Lanosa (5−drzwiowy hatchback , 1,6 16V), którego kupiłam w 1998 w salonie i do dzisiaj przejechałam prawie 150 kkm.
Niestety przed miesiącem, diagnosta w trakcie badania technicznego stwierdził że to koniec, powinnam coś poszukać i za rok przyjechać innym autem :? .
Zaczęłam z mężem przeglądać net - w zasadzie wybór padł na Opla Merivę B.
Wymogiem głównym jest samochód "w automacie" - mąż jest inwalidą (amputowana lewa noga nad kolanem).
Mieszkamy pod miastem, przewidywany roczny przebieg - około 12 kkm, 2 osoby maksymalnie(zakupy, odwiedziny znajomych, itp.)
Za Merivą przemawia układ otwieranie drzwi bocznych - ułatwiający zapakowanie wózka na tylną kanapę.
Fundusz na zakup - jakieś 30-35 tys.
Auto docelowo - na około 10 lat użytkowania.
Ogólnie - potrzebujemy bezproblemowego "wozidełka", żadne ekscesy typu jazda sportowa nie jest przewidywana ;) .
Pytanie - czy jest to realne w tym modelu ?.
Proszę o opinie użytkowników Merivy, samochody z automatyczną skrzynią (jak doczytaliśmy - tylko 1.3 CDTI Ecotec 1.7 CDTI Ecotec) , który wybrać silnik, czy skrzynia jest awaryjna, jak ogólne wrażenia z eksploatacji, koszty utrzymania, itp. .
Alternatywne samochody to Nissan Note i Kia Venga - czy w ogóle warto ?
Będę niezmiernie wdzięczna za informacje o tym modelu auta.
Awatar użytkownika
_Scyzoryk_
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 16, 23:33
Województwo: świętokrzyskie
Imię: Jarek
Model: Meriva
Silnik: 1,4 140km

Post autor: _Scyzoryk_ »

mam Merive B 1,4 manual i powiem ze mnie bardzo odpowiada a tylnie drzwi rewelka. Po przejechaniu 10 tys km nadal polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel Meriva Forum”