Z32SE + AF33 półoś napędowa

Wszystko, co dotyczy Opla Vectra i Opla Signum - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
Osaka
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 17, 14:57
Województwo: warmińsko-mazurskie
Imię: Kuba
Model: Signum
Silnik: Z32SE

Post autor: Osaka »

Witajcie! Chciałbym dowiedzieć się jaka półoś będzie pasowała do tego zestawienia. Bo szukam, szukam i znajduję do wersji z manualami ale cieżko mi ustrzelić coś do automatu a jak już znajduję to raczej wątpliwej jakości (350 za kompletną i dobrą półoś to raczej niemożliwe). W jednym miejscu znalazłem informacje, że niby pasują półosie od 1.9CDTI oraz 3.0 CDTI o ile są z automatem ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czego dokładnie mam szukać? Moja Signumka jest z 2003 roku, jak wspomniałem ma silnik Z32SE oraz skrzynię AF33. Półoś, dokładniej prawą, chcę wymienić bo w czasie przyspieszania dość wyraźnie czuć bicie na kierownicy, auto całe drży (o tyle dobrze, że jeszcze nie myszkuje jak miałem w jednym aucie) a że w czasie ruszania na skręconych kołach nic nie słychać to raczej winny jest przegub wewnętrzny a nie zewnętrzny. Jutro chcę podskoczyć do REM w Elblągu, z tego co pamiętam sprzedają części SKF to może będą coś wiedzieli, mieli i pomogą. Prosiłbym o pomoc, autko co prawda do mechanika będzie wstawione w następnym tygodniu w piątek ale dobrze by było wiedzieć już teraz co szukać, gdzie szukać żebym dokładnie wiedział co mam w aucie :P

Wróć do „Opel Vectra Forum, Opel Signum Forum”