Pompa Vacuum- głośna praca

Wszystko, co dotyczy Opla Vectra i Opla Signum - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
gozdzikm2
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 16, 11:42
Województwo: mazowieckie
Imię: Marcin
Model: Signum
Silnik: Z19DTH

Post autor: gozdzikm2 »

Witam,

ostatnio przed zgaszeniem silnika w aucie Signum 2007r. 1.9 cdti Z19DTH, "przegazowałem" i usłyszałem spod maski dziwny dźwięk, ciężko go opisać, taki jakby "świergot". Po zdjęciu osłony górnej silnika i pomocy drugiej osoby udało mi się zdiagnozować hałas, który dochodzi z pompy vacum. Wydaje mi się, że ciśnienie wytwarzane przez nią jest poprawne, gdyż pedał hamulca chodzi mi poprawnie i czuć na nim wspomaganie, turbina także ma poprawne doładowanie, gdyż samochód nie ma spadków mocy, wspomaganie kierownicy z tego co kojarzę mam elektryczne. Dodatkowo sprawdzałem to nie było widać ani słychać jakiś nieszczelności. Głośna praca pompy nie jest także podczas stania auta na odpalonym silniku na stałych obrotach. Słychać ją przez chwilę od 1000 obrotów po szybszym wciśnięciu pedału gazu. Czy ktoś z Was miał problem z głośna pracą tej pompy? Czy ktoś wymieniał ją w tym silniku? Chodzi mi tu, czy podczas wymiany muszę zakupić jakieś uszczelniacze, gdyż pompa siedzi na wałku.



W dniu wczorajszym skontaktowałem się ze znajomym, który pracuje w serwisie Opla. Pogadał on z mechanikami na temat tej pompy. Powiedzieli, że jak hałasuje to znaczy, że zaczyna się kończyć i trzeba pomyśleć o wymianie. W serwisie nowa 950zł (OEM) i dodatkowo 100zł robocizna. Zamówiłem używaną na necie za 130zł, niby 14 dni gwarancji rozruchowej. W weekend będę wymieniał.



P.S. Wątek może zostać zamknięty, ze względu na brak odpowiedzi od użytkowników.

Wróć do „Opel Vectra Forum, Opel Signum Forum”