Zafira b 1.9 cdti 120KM Katalizator ogromna temperatur dym w

Wszystko, co dotyczy Opla Zafira - diagnostyka, silnik benzynowy, silnik diesel, lpg, oleje, skrzynia biegów, klimatyzacja, ogrzewanie, karoseria, wnętrze, elektryka, nadwozie, zawieszenie, amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, koła, felgi, opony i pozostałe tematy.
micek71
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 15, 19:08
Województwo: dolnośląskie
Imię: Artur
Model: Zafira
Silnik: 1.9 cdti

Post autor: micek71 »

Witam.Jak w temacie.Kat osiąga po paru kilometrach taką temperaturę że w kabinie kiedy tylko auto się zatrzyma robi się siwo od dymu,wydobywa się z okolic dźwigni ręcznego..Pod autem masakryczna temperatura. Parę dni temu wypaliło mi wielką dziurę w dpfie.Stopione zostały przewody paliwowe i wytopiło dziurę w zbiorniku paliwa,linki od ręcznego i wykładzinę tunelu środkowego.Wymieniłem to wszystko i myślałem że jest po problemie ale niestety nie.Dzisiaj byłem na kompie-brak błędów.Przepustowość dpfa prawidłowa,wtryski super.Nie bierze oleju.Na desce brak alertów.Auto odpala i jeździ normalnie ale pali jak smok.Skrzynia automat na 5 biegu 90/h około 10-11L/100km. na 6 biegu 110km około 11-12L.Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 198
Rejestracja: 28 gru 14, 0:30
Województwo: mazowieckie
Imię: Marcin
Model: Zafira
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Administrator »

Wygląda na to, że masz problem z DPFem, który wypala się nieustannie. Przy 90 km/h jak piszesz powinieneś mieć spalanie rzędu 5-6L chwilowych a nie 10-11L.
Jaki przebieg masz w aucie? I czy to pewny przebieg...
micek71
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 15, 19:08
Województwo: dolnośląskie
Imię: Artur
Model: Zafira
Silnik: 1.9 cdti

Post autor: micek71 »

Przebieg jest pewny -150tys.
micek71
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 15, 19:08
Województwo: dolnośląskie
Imię: Artur
Model: Zafira
Silnik: 1.9 cdti

Post autor: micek71 »

Wtryski i DPF sprawdzone za pomocą komputera.Mój błąd-tak kat i dpf w jednej puszce.Czyli i dpf i kat zostały wymienione.Fachowiec sprawdzał wzrokowo przed zamontowaniem po zamontowaniu kompem i były OK.Komputer pokładowy w aucie na zimnym silniku pokazuje zużycie 1.2-1.4 L/h a po 5-7 minutach pracy 10-1.1 L/h. i po dłuższej pracy nie spada.Dawka na ciepłym jak na zimnym???????? Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale gdzieś w necie widziałem filmik to ten silnik na ciepłym miał 0.4-0.5 L/h
Awatar użytkownika
shoofeljnr
Klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 4 sty 15, 21:32
Województwo: śląskie
Imię: Mateusz
Model: Vectra
Silnik: z19dt

Post autor: shoofeljnr »

Spalanie na postoju to temat rzeka. Moj 19dt z wywalonym dpf i korekta spalania to 1.0 0.9 wiec na to nie patrz. Jakie nasycenie filtra pokazuje tech?
Sprawdz luz zaworowy czy nie masz ciasnych wydechow przez co wali ci goracymi spalinami w wydech. Czesto sie z tym spotykam w zagazowanych 1.6 w astrze 3 itp.

Podjedz do kogos ogarnietego w oplach zeby wrzucil Ci nowy program sterownika bo moze byc tez tutaj problem skoro dpf zostal wymieniony a yeoretycznie wypala Ci go co 10 minut. Czujnk cisnienia w dpfie jest sprawny ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel Zafira Forum”