Zmiana wtryskiwacza 1.8 do 1.6 ?

Zagadnienia związane z modyfikacjami naszych Opli i nie tylko. Tuning wewnętrzny i zewnętrzny, mechaniczny i wizualny.
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Czołem !

Tematem jest pewna sugestia jaką usłyszałem od pewnego znajomego a wolał bym pewne informacje a nie plotki ^^

a) Czy można zaadoptować jednopunktowy wtrysk z silnika 1.8i C18NZ do silnika 1.6i X16SZR bez jakichkolwiek schodów od strony wtyczek, elektroniki i samego sterownika ?
b) Czy zamiana wtrysku da nawet minimalną poprawę osiągów ? Nie spodziewam się +50 Nm na kołach ale czy są nawet jakie kol wiek pozytywne zmiany które warunkowały by sens modyfikacji ? Czy wtrysk 1.6 a 1.8 to jedna rodzina ? :D
Awatar użytkownika
Adam10
Klubowicz
Posty: 116
Rejestracja: 5 kwie 15, 22:14
Województwo: pomorskie
Imię: Adam
Model: Omega
Silnik: Y32SE
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Adam10 »

musiałbym spojrzeć na oznaczenia tych wtrysków, ale zmiana bez robienia programu jest totalnie bezcelowa i prędzej pogorszy osiągi i negatywnie wpłynie na pracę silnika niż coś poprawi. Wszelkie zmiany jeśli chodzi o dawkowanie paliwa powinny być skończone konkretnym programem
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Właśnie podobnie wnioskowałem ale zawsze można się pomylić. Dzięki za utwierdzenie mnie w fakcie odnośnie re-mapu :) Nadal jednak ciekawi mnie czy poprawa osiągów by była. Podobno do monowtrysku wtrysk od 1.8 jest najwydajniejszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”