[Astra G] Sedan by Cris

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

Najlepszy sedan w PL, i zgodzę się z tym co Kamil napisał bardzo dużo zmiana w krótkim czasie :)
Maniekk
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 6 sty 15, 21:35
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Maniek
Model: Astra
Silnik: C20XE

Post autor: Maniekk »

Potwierdzenie, że z tak niszowej budy można coś osiągnąć :) Powodzenia
Awatar użytkownika
Cris
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 14, 7:43
Województwo: łódzkie
Imię: Krzysiek
Model: Astra
Silnik: Z16SE

Post autor: Cris »

Nowości:

W aucie ostatnio zostały naprawione kompleksowo tylne hamulce, czyli:
- nowe bębny,
- nowe szczęki,
- nowe cylinderki,
- nowa linka ręcznego,
- nowy płyn + odpowietrzanie
- nowe przewody hamulcowe tylne

Koszty spore, ale powinien być spokój na kilka lat :)
Ostatnio coś zaczęło szwankować z grzaniem się silnika, a właściwie był jakby niedogrzany cały czas. Kupiłem nowy termostat, ale że wymiana jest skomplikowana, to wymyśliłem, a raczej podpatrzyłem inny patent:

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/587020-thermostat

Pierwszego dnia wydawało mi się, że sprawa grzania wróciła do normy, dziś miałem już pewne wątpliwości, sprawdzę to jeszcze, ale koszt to 20 zł + godzina roboty i gotowe. :)

A tak poza tym to Astra pokonuje kilometr za kilometrem, zbliża się kolejna wymiana oleju, wymiana poduszek amortyzatorów przód i gum z tyłu, czyli w sumie same eksploatacyjne sprawy, co cieszy oczywiście, że nic poważnego się nie psuje 8-)

Kilka fotek z dziś, a właściwie wczoraj. Tak moja Astra prezentuje się w zimie 2014/15:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
metzger06
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 14, 15:07
Województwo: małopolskie
Imię: Janusz
Model: Astra
Silnik: c14nz

Post autor: metzger06 »

Patent z termostatem znany i sprawdzony. Zrobiłem u siebie dokładnie tak samo, zrobiłem już ok 10tyś i nie ma najmniejszego problemu z tym. ( U mnie fabrycznie termostat znajdował się pod rozrządem więc nie uśmiechało mi się takie rozwiązanie)
Nie ważne czym jeździsz, ważne jak o to dbasz :D
Awatar użytkownika
Dotzu
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Sylwek
Model: Corsa
Silnik: Y17DT

Post autor: Dotzu »

Dobrze wygala jak widac nawet w zimowym setupie.Gratulacje projektu Crisu. :)
Corsa C Klub Polska http://www.corsa-c.pl

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Marcinx
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 15, 10:32
Województwo: małopolskie
Imię: Marcin
Model: Astra
Silnik: Y20dth
Lokalizacja: Trzebinia, Chrzanów -KCH-

Post autor: Marcinx »

Crisu powiem Ci tak, że gdyby ktoś przy mnie powiedział, że astra w sedanie jest chu*owa to wiesz co? Od razu wspomnę o tej najlepszej czyli Twojej ;d i każdy zmieni zdanie. Wgl pocisnąłeś tak z modami, że masakra. Jeżeli ogólnopolski będzie w centrum PL i będzie okazja się spotkać, bo zdaję mi się, że kojarzę z bełchatowa to nie stanę moją obok Twojej, bo kurde no będę się wstydzić.
http://www.facebook.pl/Sportive20R

Potrzebujesz pomocy przy wyborze CB oraz montażu car audio? Chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

A tak z ciekawości zapytam, na ile sobie cenisz autko?
Gdybym takie miał to bym nie sprzedawał :) za ładnie je urządziłeś
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Cris
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 14, 7:43
Województwo: łódzkie
Imię: Krzysiek
Model: Astra
Silnik: Z16SE

Post autor: Cris »

Panie i Panowie, potrzebna jest Wasza pomoc w postaci lajka pod zdjęciem mojego auta.
Biorę udział w konkursie, do wygrania jest darmowa profesjonalna sesja zdjęciowa jednego z czołowych fotografów motoryzacyjnych. Każdy głos się liczy, dlatego proszę Was o wsparcie.
Wejdźcie w link i zostawcie swój głos w postaci "lubię to". Udostępnijcie zdjęcie, zaproście znajomych do lajkowania.
Za każdy oddany głos z góry bardzo serdecznie dziękuję :oops:

Link: https://www.facebook.com/camshot.me/photos/a.627981757307145.1073741887.338489642923026/628679093904078/?type=1
Grzechu
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 14, 21:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Grzeniu
Model: Astra
Silnik: C20XE
Lokalizacja: Z Bydgoszczu/Czarże

Post autor: Grzechu »

Jak wygrasz to jedną flaszką się nie odwdzięczysz :D
Kaczuszka :) ==> Opel Astra G Caravan
Awatar użytkownika
Cris
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 14, 7:43
Województwo: łódzkie
Imię: Krzysiek
Model: Astra
Silnik: Z16SE

Post autor: Cris »

Uwaga robię odkop! :D

Jakiś czas temu sprzedałem swoje Tomasony, łezka w oku się kręci, bo kółka zajedwabiście mi się podobały i dalej podobają i wiem jedno, że kiedyś do nich, lub innego modelu Tomasona wrócę, jak nie na Astrze, to na następnym aucie. Ot taki sentyment..
Ale, że tradycja Tomasonów zobowiązuje to zostały one w Łódzkim! :D
Po sprzedaży nadszedł czas na pasowanie opon, pomiary itp. I tak jedną parę moich Federali udało się spasować na 9J, na 8J musiałem wówczas szukać czegoś węższego i tak w sobotę pod Krakowem odebrałem parę opon 195/40/17 również Federali :)

Tak więc:
8j 195/40/17

Obrazek

Obrazek

Obrazek

9j 205/40/17

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie wiem dlaczego, czy tak ma być, czy nie, ale od wewnętrznej strony felg naciąg jest większy, a od zewnętrznej mniejszy. :shock:
Może to wina opon, bo Federalne mają sztywną ściankę boczną, a może to normalne? Ktoś podpowie?

Przepolerowałem również ranty felg, tak by były świeże. Ręczna robota + bawełniana tarcza na wiertarce, mnie efekt zadowala, choć pewnie mogłoby być lepiej.. :roll:

Obrazek

Obrazek


Dziś dzwoniłem po firmach i pytałem o dystanse i być może jeszcze w tym tygodniu je zamówię, zobaczymy..
Z pomiarów wszyło, że na tył 20 mm, a na przód 30 mm, choć przymiarki koła dały jakby inne wyniki, ale może dlatego, że nie było ułożone wszystko jak należy? Dziwne, przyjdą dystanse, założy się, najwyżej stoczy się na mniejsze..

Na montaż czeka również rozpórka od Miśq.
Ostatnio przyszła też paczka z kosmetykami, dość pokaźna, ale pochwalę się jak dojdą kolejne partie, bo wynikły braki w arsenale :D

See You :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”