[Astra F sedan] Astra by Paziu

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Paziu
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 16, 22:51
Województwo: dolnośląskie
Imię: Damian
Model: Astra
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: DGR

Post autor: Paziu »

1. Model: Astra F GLS sedan, kolor Nautilius blau

2. Silnik: X16SZ ze skrzynią automatyczną,

3. Rok produkcji: 1995

4. Przebieg: 184600 km

5. Wyposażenie: ABS, Centralny zamek, dwie poduszki powietrzne, Halogeny, Wspomaganie kierownicy, Regulacja wysokości fotela kierowcy, Obrotomierz, szyberdach, elektryczna regulacja świateł

6. Inne informacje o aucie: Asterkę przypadkiem kupiłem w Niemczech w zastępstwie po uśmierconej Preludzie 2,0. Tak więc jestem jej pierwszym właścicielem w kraju. Auto kupiłem całkowicie seryjne łącznie z seryjnym radiem Blaupunkt. W Niemczech slużyła jednemu właścicielowi do 2015 r. Kupił ją Polak ale opłaty na nią były zbyt wysokie więc okazyjnie przywiozłem ją do PL. To prawdopodobnie ostatnia sprowadzona Astra

7. Car audio: Nagłośnienie seryjne z Radiem JVC KD-R641


8. Modyfikacje

a) Wewnątrz:
-zmiana podświetlenia zegarów, panelu środkowego, ogólnego oświetlenia wnętrza i bagażnika na zimne LEDy SMD
-Radio JVC

b) Zewnątrz:
- Zmiana podświetlenia tablicy rejestracyjnej na zimne LEDy SMD
- wsteczny na Zimnych LEDach SMD

9. Plany:
-likwidacja ognisk Rudej-w trakcie
-ogarnięcie wycieków w silniku i checka-zPala sie przy zwalnianiu obrotów-Zrobione ( błąd 24 awaria impulsatora. Pomogła wymiana prędkościomierza)
-obniżenie,
-alufelgi 16"-zrobione (OZ Racing F1 z oponami Nankang NS2,
-przyciemnienie szyb
-przydymienie lamp przód
-może kiedyś SWAP. Automat mi nie podchodzi i przydałoby się trochę mocy☺
-może zmiana koloru. brak jeszcze pomysłu na jaki.
10. Zdjęcia:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


11. Wymiany/naprawy:
-nowy rozrząd i olej,
-nowy tłumik środkowy i końcowy

To mój pierwszy taki projekcik i przydadzą sie porady , opinie także krytyka☺ Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i właścicieli opli☺
Ostatnio zmieniony 30 maja 16, 1:39 przez Paziu, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Jak na tą chwilę to nie widzę fotek :(
Alusy 16" z automatem to widzę tylko niezłą glebę aby projekt był zaawansowany :) pokaż zdjęcia i witam na forum.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Siemanko, czekamy na fotki twojej Fki :) Jeżeli chcesz modzić sedna to mogę ci przybić piątkę bo jest on swoistym wyzwaniem :P Z porad na tą chwilę:
- kasę na alusy, przyciemnienie szyb/lamp i obniżenie w pełni poświęć na pozbycie się rudej i zabezpieczenie auta od spodu. Niech na stracie będzie super zrobioną serią :)
- Obniżenie tył szukaj od razu gwintu od Corsy C. Ja mam zwykłe -40 i springi robią się powoli kwadratowe :P na przód -60 jak chcesz odważną glebę a jak coś w miarę bezpiecznego to -40 , felga 16" "wypełni" różnicę

- Uszczelnienie silnika (100 zł się zmieścisz, groszowe sprawy):
* Uszczelka pokrywy zaworów (jak masz plastikową to jest lajt, jak standardową aluminiową to korkowa uszczelka i sylikon)
* Gumowa uszczelka pod korek wlewu oleju (jak tam przepuszcza to uszczelka Febi Bilstein kosztuje ok 3 zł ;) )
* Uszczelka miski olejowej
* Oring pod aparat zapłonowy/cewko modół

Na razie tyle, czekam na relacje :)
Awatar użytkownika
pucinmz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 20 lip 15, 9:36
Województwo: pomorskie
Imię: Marcin
Model: Vectra
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pucinmz »

czekamy na fotki, zapowiada się ciekawie :)
Paziu
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 16, 22:51
Województwo: dolnośląskie
Imię: Damian
Model: Astra
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: DGR

Post autor: Paziu »

Niedługo Astra wędruje do blacharza na poprawki :P Nie mogłem się powstrzymać i zakupiłem już aluski:P ale jeszcze poczekają z montażem. To narazie tyle :P Pozdro Oplomaniacy :)
Paziu
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 16, 22:51
Województwo: dolnośląskie
Imię: Damian
Model: Astra
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: DGR

Post autor: Paziu »

Witam, Astra jeszcze chwile poczeka na blacharza ponieważ mój zajęty a boje się oddać do obcego :D mySle że jeszcze te dwa tygodnie poczeka. Tymczasem zastanawiam się czym obniżyć tą kozE żeby zaczęło to wyglądać :D co polecicie do sedana? Gwint drogi strasznie cgyba że pasuje gwint od innego opla... I jaką markę polecicie ?
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

W Vectrze A miałem kit firmy MTS-Technik -70mm przód i -50mm tył. Wyglądało zacnie, dobrze auto się trzymało i miało to jakiś komfort.
Do obecnej Astry kupiłem gwint również MTS. Niedługo w moim temacie zdam relację jak się sprawuje :)
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Paziu
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 16, 22:51
Województwo: dolnośląskie
Imię: Damian
Model: Astra
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: DGR

Post autor: Paziu »

Majstry, kupilem felgi z naciagnietymi oponami tak jak widac z przodu. Powiem szczerze, że codzienna jazda po mieście na tym setupie to horror dla mnie. Obie felgi mają przytarty rant a staram się pilnować. Problem rodzi się gdy Astrą zacznie jeździć dziołcha ze świerzym prawkiem. Planuje obniżenie z przodu -60. Et felgi 37. czy da radę zmienić oponki na 195? Na zdjęciach opona 165. Przekonacie mnie na pozostawienie tego jak to pięknie zgra się z oczekiwaną glebą ;)
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Paziu pisze:Majstry, kupilem felgi z naciagnietymi oponami tak jak widac z przodu. Powiem szczerze, że codzienna jazda po mieście na tym setupie to horror dla mnie. Obie felgi mają przytarty rant a staram się pilnować. Problem rodzi się gdy Astrą zacznie jeździć dziołcha ze świerzym prawkiem. Planuje obniżenie z przodu -60. Et felgi 37. czy da radę zmienić oponki na 195? Na zdjęciach opona 165. Przekonacie mnie na pozostawienie tego jak to pięknie zgra się z oczekiwaną glebą ;)
Podaj jeszcze szerokość felgi. Jak widzę po naciągu to chyba to 7J? Załóż oponę max 185 bo jak obniżysz mocniej przód może trzeć przy skręcie.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Paziu
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 16, 22:51
Województwo: dolnośląskie
Imię: Damian
Model: Astra
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: DGR

Post autor: Paziu »

felga szeroka na 7,5J. Póki co zostawie te 165 bo to pewniak że nie przytrze☺ A jak kobieta wkroczy to trzeba zmienic. Takiej rady potrzebowałem☺
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”