Corsa C pyka

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
pyka
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 17, 16:14
Województwo: małopolskie
Imię: Grzegorz
Model: Corsa
Silnik: X12XE

Post autor: pyka »

Witam klubowiczów, mam na imię Grzesiek, chciałbym przedstawić Wam moje wozidełko i to co z nim zrobiłem przez 2 lata :)
1. Model: Corsa C
2. Silnik: X12XE
3. Rok produkcji: 2003
4. Przebieg: ~180cośK
5. Wyposażenie: wspomaganie, 4 x AirBag, ABS, klima manualna, szyby i lustarka w prądzie - standard
6. Inne informacje o aucie: "Przejściówka", wersja Club, w ASO wyskakuje jako 2004, buda polift a motor przedlift
7. Car audio: w chwili kupna - głośniki seria a radio jakiś kaseciak 1DIN z obsługą TIDa a co aktualnie to do poczytania w modach
8. Modyfikacje:
a) Wewnątrz:
-CB-Radio M-tech Legend II z anteną LittleWill
-radio Alpine CDE-171RM
-wzmacniacz KTP-445
-tweetery Hertz DT 24.3
-tylne głośniki w półkę AudioMedia PR6903HS (były otwory w półce - pasowało coś wrzucić)
-wzmacniacz JBL LC-A504
-subwoofer JBL 1204B
-ledowe oświetlenie bagażnika
-nowe mieszki lewarka i ręcznego
-lusterko wsteczne fotochromatyczne z Viki C + cala zabawa z wyklejaniem szyby folią
-białe tarcze zegarów
-podświetlanie popielniczki (palę :/) we wnęce OBD
-ładowarka 2x USB zamiast gniazda zapalniczki
-plastiki środkowej konsoli w czarny mat
-"cupholder"
b) Zewnątrz:
-podświetlanie tylnej blachy na LEDach
-lampy tył z GSI
-przyciemnione szyby tył + boczne tylne
-dewipe
-debadge
-blitz na klapie pryśnięty na czarno
-alu na lato PDW takumi 849 + GoodYear Excellence 195/50/15 a na zime Dotz Imola + Frigo II 175/60/14 (+ pomalowane zaciski i bębny na czarno)
-reflektory Sonar (tak, wczesniej przy zakupie były Depo ale w wyniku małej stłuczki miałem sponsora na Sonary i zderzak polift)
-przyciemnione przeciwmgłowe tył

...i pewnie jeszcze wiele detali o których nie pamiętam :p
Aaa - klubowa vlepka :D
9. Plany:
-sterowanie radiem z kierownicy
-halogeny + zółta folia i kratki w plaster miodu z GSI jak się uda
-jakiś ciekawszy grill
A tu muszę nadmienić że mody, a właściwie ich ograniczenia są dyktowane tym że używam samochodu w pracy - jeśli ją zmienię to:
-springi -30mm
-16" na lato na profilu 45
-może swap xD (choć szkoda bo motor po remoncie)

10. Zdjęcia: (zdjęcia zebrane z telefonu, na jednych może coś być a na innych tego brakować :p )
Lato
Obrazek
Zimowy setup
Obrazek
Przymiarka lata - dzisiaj myłem i zawoziłem do wyważenia :)
Obrazek
Oświetlenie wewnątrz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zeszłoroczny letni setup
Obrazek
Tu od tyłu, jeszcze bez przyciemnionych szyb
Obrazek
Stare zdjęcie wnętrza żeby pokazać tapicerkę:
Obrazek
No i fota przy zakupie :D
Obrazek

Przy okazji pozdrawiam użytkownika @Krzychu
Czekam na opinie i sugestie :)
Ostatnio zmieniony 16 mar 17, 13:41 przez pyka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pieter
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 13 gru 15, 21:12
Województwo: śląskie
Imię: Piotr
Model: Corsa
Silnik: Z12XEP

Post autor: Pieter »

hej, moja sugestia to grill, całość -30 w dół i felgi w kolor :D
Awatar użytkownika
pyka
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 17, 16:14
Województwo: małopolskie
Imię: Grzegorz
Model: Corsa
Silnik: X12XE

Post autor: pyka »

@Pieter, właśnie myślę nad tym grillem bo to jedyny element na aucie w "chromie", średnio pasuje. Opcje są 3: malowanie "chromów" na czarno, założenie grilla z Combo (tego bez zadnego logo itd) albo opcja trzecia czyli grill z GSI lub jakiś Irmscher - dawajta sugestie :D
Chciałbym jeszcze zaznaczyć ze myśle nad powrotem do lamp Depo - jakoś bardziej mi pasowały
Te 3 centy niżej też bym widział ale narazie odpada ze względu na to ze używam auta w pracy i juz 15" 6,5J ET35 na kapciu 195/50 potrafi przytrzeć na przodzie :/ Btw z miejsca - gdyby okazało się że jednak obniżam to springi czy gwint?
Felgi które? Te Dotzy zimowe czy lato?

Dorzucam zdjęcie z dosłownie teraz, mam nadzieje ze juz po zimie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pieter
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 13 gru 15, 21:12
Województwo: śląskie
Imię: Piotr
Model: Corsa
Silnik: Z12XEP

Post autor: Pieter »

co do felg to już przerabiałem u siebie temat kilka razy , żeby Ci nie "ocierało" koło o nadkole to maksymalny rozmiar felgi 7J i ET 39, opona maksymalnie 195, i śmiało -30 w dół, jeżeli używasz auta na co dzień tak jak ja , to będziesz mieć lepszy komfort podczas jazdy obniżając tylko na sprężynach niż zakładając gwint, do tego grill IRMSCHER-a z chromowanym paskiem u góry i felgi 16" np. w białym kolorze :)
Awatar użytkownika
Maćko_93
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 11 sie 15, 1:47
Województwo: łódzkie
Imię: Maciek
Model: Corsa
Silnik: C16SE

Post autor: Maćko_93 »

Wszystko zależy od tego jakie masz drogi, na sprężynach bardziej komfortowo, ale żywotność amorów leci w dół, bo pracują w nienaturalnym zakresie. A jak dasz sportowe amory to już komfort leci w dół i w takim wypadku moim zdaniem lepiej dać gwint, przynajmniej masz regulację wysokości i można zejść nisko i nie będzie przycierać :P Ja jeździłem na sprężynach, teraz mam gwint, jeżdżę na co dzień po Łodzi na wysokości takiej że pod zderzak mieści mi się czubek buta i jeszcze nie miałem tak, żebym gdzieś nie dojechał, a co do komfortu no to kwestia czy jesteś cierpliwy, czy musisz zaiwaniać niezależnie od nawierzchni :P
No a co do przycierania, przy takiej odległości opony od nadkoli nie przyciera ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
pyka
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 17, 16:14
Województwo: małopolskie
Imię: Grzegorz
Model: Corsa
Silnik: X12XE

Post autor: pyka »

@Pieter wielkie dzięki za info o rozmiarach felg i zawiasie :D Grill będę robił przy okazji halogenów ale zobaczymy na co budżet pozwoli, jak narazie i tak nie widzę żadnego na allegro :/

@Maćko_93, raczej (mimo ze amory bedą dostawać) zdecyduje się na sprężyny - gwint nie dla mnie :P
Btw miałem kiedyś CB, nie taka odpiedzieloną jak Twoja ale bardzo miło wspominam
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”