[Vectra A] Viki 1.6i by Teo

Wszystkie zakończone projekty, sprzedane auta.
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Postanowiłem zamieścić tu swoje padło. Co mi tam, raz się żyję :) Pierw suche informacje.

Model: Opel Vectra A
Silnik: C20NE - 2.0 8V + LPG
Rok produkcji: 1992
Przebieg: 280.500
Wyposażenie: wspomaganie, centralny zamek, 2x el. szyby + domykanie z kluczyka, el. lusterka + podgrzewane, el. szyberdach, el. antena, 6x głośniki, podświetlane "słoneczniki",
Car audio: Alpine UTE-72BT, głośniki przód: Magnat 16,5cm 40W RMS, tył: JBL 16,5cm 40W RMS, seryjne gwizdki przy szybie
Modyfikacje
-Wewnątrz: dołożenie elektrycznego zegarka wraz z temperaturą, guzików od klimy, panelu grzanych dup + TC, radio i głośniki
-Zewnątrz: gleba kit przód -50mm, tył -40mm, "alukołpaki" oryginalne, znaczek 1.6i na klapie ;) dokładka z Megane II.
Plany: Na początek wymiana drzwi przednich, błotników, zderzaków i tylnej klapy (pod kolor auta). Większa gleba (kit -70mm przód, -60mm tył). Wymiana silnika C20NE (na taki sam z mniejszym przebiegiem lub jak się trafi 20SEH wraz z kompem). Rozpórka na przód, siłowniki przedniej maski. Oryginalne skóry do środka (podgrzewane), dołożenie elektrycznych szyb z tyłu, dołożenie dodatkowych wskaźników (ładowania i oleju). Zmiana głośników z przodu i z tyłu (docelowo na Hertz DSK 165.3) oraz dołożenie małej skrzynki (posiadam skrzynie bez wzmaka). Koło na lato 16" oryginalny wzór Opla (ewentualnie coś z Borbeta do szerokości 8J), na zime 15" ciekawa stal (być może lekko szeroka).
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wymiany/naprawy:
Wymieniłem całe zawieszenie z przodu. Nowe amortyzatory z tyłu. 3/4 wydechu nowy - aluminiowy (seria). Nowe tarcze z przodu i z tyłu (wraz z klockami). Nowa linka ręcznego. Była robiona UPG. Niestety głowica jest nie do uratowania i czasem wciąga płyn, a oleju często (stąd w planach wymiana silnika). Było jeszcze trochę tego (większych jak i mniejszych wymian/napraw) ale to pamięć moja słaba.

Mam nadzieję, że nie będzie oceniana zbyt ostro bo się obrażę :D A tak serio, to za 8 miesięcy moja kobitka urodzi dziecko i auto jest zepchnięte na drugi plan (aczkolwiek kto wie...). To choroba, nie tylko zwykła pasja :)

Pozdrawiam, Teo.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
mikas
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 4 sty 15, 15:28
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Mikołaj
Model: Astra
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: mikas »

zamiast szukac c20ne z mniejszym przebiegiem wolal bym wyremontowac ten co masz teraz. Zawsze pewnosc ze ten jest po remoncie a inny nie wiesz jak byl uzytkowany. Viki w fajnym stanie, zadbana, i nie widac roznic koloru na zdjeciach. Plany masz dobre wiec powodzenia s realizacji ;)
Astra moja pasja <3
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Problem z moim silnikiem jest taki, że głowica ma wżery na powierzchni. Aby je zniwelować fachowiec musiałby zdjąć z niej 2,5mm a to dużo za dużo. Wałek ma już za duży luz i nadaje się do wymiany. Mam do wymiany pierścienie i wał. Pompa oleju też słabo chodzi. Podliczając samą głowicę i wałek (kupno używki+ich zrobienie) to wychodzi mi cały silnik.
Włożyłem w ten silnik 1200zł i w sumie nic to nie dało... stąd pomysł na przekładkę.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Samochód został oznakowany :)

Obrazek

I zakupiłem alu na lato, kupiłem byle co. Za niską cenę nabyłem niemieckie felgi o szerokości 7J i ET 45. Na to ktoś nałożył oponę 195/50 (Goodyear Eagle F1). Felga 15 calowa. Dość ładnie się prezentuje, na tę chwilę założone tylko na tył :) Dekielków brak, jak i nie wiem co to za producent (brak oznakowania gdziekolwiek)

Obrazek
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Zainteresowanie wzrasta, więc post pod postem ;)

Ostatnio poczyniłem parę zmian w wyglądzie, aby moje padło jakoś się prezentowało w nocy (bo w dzień to nie ma co patrzeć...).

Trochę odświeżyłem alusy, które ostatnio kupiłem i je założyłem na przód.

Obrazek

Obrazek

W końcu widać moje piękne OPC zaciski :lol: :lol: :lol:
Na przód wleciał hokej od Laguny w idealnym stanie (już go popsułem, pociąłem itp. itd., czyli tylko to co potrafię ) :D

Obrazek

I usprawniłem trochę pracę przy masce (którą de facto co raz częściej otwieram ) :x

Obrazek

I takie tam od tyłu. Trochę szerzej się zrobiło co mnie cieszy :D :D

Obrazek

Brakuję teraz po 20mm niżej - przód i tył. Może coś z tym zrobię.

Pozdrawiam.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Dobosh
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 6 sty 15, 14:48
Województwo: małopolskie
Imię: Mateusz
Model: Corsa
Silnik: C14SE

Post autor: Dobosh »

Nie wiem czy jesteś świadomy ale z przodu masz ,źle założone koła, te opony są kierunkowe,wszystkie powinny być założone tak jak te z tyłu,czyli choinka do przodu :shock:
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Dopatrzylem sie dopiero po zrobieniu zdjec. Juz jest wszystko cacy :)
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Znów post pod postem :P

Kupiłem nowe (używane ) lampy na przód. Moje poprzednie miałem popękane zaczepy, silniczki słabo chodziły itp. itp. Teraz autko świeci super widzę w końcu gdzie jadę :D :D :D

Obrazek

Kierunki też musiałem wymienić, bo moje mega mocno wystawały. Oczywiście będą znów czarne, bo seryjne wyglądają słabo :?

Wymieniłem dziś również olej w skrzyni biegów. Oryginalnego nie chciałem kupować a jako, że nie wiadomo jaki miał być kupiłem Motul 80W. Stary zlany, był lekko ponad litr. Zalany czerwony (czyli niby do automatów).

Obrazek

Na złomie zakupiłem korek oleju metalowy, poprawiłem rurkę i zaciski od odprowadzenia i mam w końcu czystą pokrywę zaworów :) :)

Obrazek

Korek od zbiorniczka z płynem wymieniony na czarny aby się nie rzucało w oczy :)

Dziś również zaopiekowałem się lakierem w Viki. Testowałem preparat Sonax do poprawy lakieru. Moim zdaniem efekt jest mega, jeszcze parę razy i będzie jak nowy :D :D :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, Teo.
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
Dobosh
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 6 sty 15, 14:48
Województwo: małopolskie
Imię: Mateusz
Model: Corsa
Silnik: C14SE

Post autor: Dobosh »

Nie myślałeś,żeby środki lamp zrobić na ciemno? :)
Hudy
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 29 gru 14, 11:38
Województwo: mazowieckie
Imię: Bartek
Model: Astra
Silnik: X25XE
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudy »

Koniecznie lampy w ciemno, wywal hak, oznaczenia z klapy i wlepy, będzie o niebo lepiej, felgi to też pozycja do zmiany.
Jak ja lubię viki A, to był mój pierwszy samochód też z 2.0 8v, uwielbiałem ją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Showroom / Pochwal się - archiwum”