[Astra F] Keramikblau irmscher Astra | KucaQ

Wszystkie zakończone projekty, sprzedane auta.
Awatar użytkownika
KucaQ
Klubowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2 maja 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Patryk
Model: Astra
Silnik: Z16XER
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KucaQ »

Noo od listopada :D Tak jak Ci mówiłem, pewnie przymierze jak kupie xD
Awatar użytkownika
KucaQ
Klubowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2 maja 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Patryk
Model: Astra
Silnik: Z16XER
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KucaQ »

Jak niektórzy już wiedzą z facebook'a turbo dmucha już ciut więcej. Aktualnie boost pin w pompie i doładowanie na 0.8 bara :)
Pierwsze wrażenia z jazdy - "ło ja pier**le jak to idzie" :D I powiem Wam, że mimo przejechanych już 500km dalej się jaram, ale sprzęgło pomału daje o sobie znać :( :roll: Padnie na amen to wleci F16 z całą zawiechą z big block'a i sprzęgło z XE, ale na razie daje radę, na trójce jeszcze piszczy, więc nie nastawiam się na szybką wymianę :D Spalanie nie wzrosło jakoś drastycznie, na 450 przejechanych kilometrów spaliła trochę ponad pół zbiornika, więc stosunek moc - spalanie jak najbardziej mnie zadowala. A przez te 450km wcale jej nie oszczędzałem :D vmax też wzrósł, bo wcześniej przy 170 puchła, a teraz przy 180 zadziwiła pewnego cwaniaka z Carismy :lol:
Póki co więcej nie dmucham, bo ja wiadomo słabym punktem DTL'a jest głowica. Kręcić będę więcej dopiero jak wleci większy IC, chłodnica z big block'a, termostat który otwiera się szybciej niż 92* oraz pas od wersji z klimą i wentylator załączany dodatkowym pstryczkiem w kabinie (of kors przycisk obiegu z Cali).

Aha i okleiłem na nowo boczki, wygląda miliard razy lepiej niż wcześniej ;)

Koniec pitolenia, czas na zdjęcia ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak, osłona słupka leci do poprawy ;)

Obrazek
Obrazek

No i coś, co jest dla mnie największą zaletą podkręcenia silnika :D :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 28 gru 14, 22:00
Województwo: wielkopolskie
Imię: Krzysiek
Model: Astra
Silnik: X17DT
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski

Post autor: Krzysiek »

Muszę ukulturalnić moje Isuzu :D
Awatar użytkownika
KucaQ
Klubowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2 maja 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Patryk
Model: Astra
Silnik: Z16XER
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KucaQ »

Pora odświeżyć co by nudno nie było. 3 tygodnie września były spędzone dość instensywnie przy Astrze. Mianowicie dokonałem konserwacji podwozia oraz nadkoli, pomalowałem komorę i kilka innych klamotów. Podwozie najpierw rozebrałem, wymyłem, gdzie trzeba było to rozszlifowałem i zabezpieczyłem epoksydem, a na to środek do konserwacji Ranal. Środek o tyle fajny, że po wyschnięciu zachowuje konsystencję gumy, więc mam nadzieję, że się spisze.
Komora silnika została rozebrana i pomalowana na czarno wraz z silnikiem. Został wspawany pas z wentylatorem od klimy, a także akumulator znalazł swoje miejsce w bagażniku. Dokładka przednia oraz progi dostały nowy lakier, zrobiłem również grill na nowo (kto był na zlocie w Koninie, czy w Sielpi widział jaka była lipa) no i lotka razem z listwami dachowymi przybrała koloru czarnego połysku.
Z mniej spektakularnych zmian jest nowy tłumik końcowy, bo stary rozpadł się w rękach, włącznik wentylatora chłodnicy w kabinie, nowy pstryczek do otwierania klapy oraz voltomierz na słupku ;)

Myślę, że nie ma co więcej pisać, zdjęcia pokazują wystarczająco dużo :564:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I w jednym kawałku ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uprzedzając pytania:
-komora od dłuższego czasu widziała mi się w czarnym kolorze, a że trzeba było ją odnowić, to zdecydowałem się właśnie na czerń
-akumulator w bagażniku przede wszystkim ze względu na mrozy i całotygodniowe stanie pod chmurką pod akademikiem, w bagażniku łatwiej będzie go obłożyć czymś ocieplającym no i po wpadnięciu w kałużę akumulator jest czysty a nie ochlapany.

Pomalowałem i przymierzyłem irki. Zostało kupić opony, ale to wykorzystam zimowe wyprzedaże, bo po co przepłacać :)
Załatwię jeszcze ściągacze, wywalę podkładki spod przednich poduszek, to przód klapnie jeszcze ociupinkę.
Obrazek

A niedawno kanapa z boczkami były na kuracji upiększającej u tapicera. Nie jest to co prawda prawdziwa skóra, ale nie robię na taksówce, więc co będzie miało wytrzymać, to wytrzyma, a wygląda dużo, dużo lepiej :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdro :)
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

Nooo szacunek za wykonane prace, bo oprócz wyglądu komory to konserwacji nie widać (jedynie dobrze, że spełnia rolę aby ruda nie wyszła).
Środek fajny a białe felgi zrobią tu robotę :) Bez akumulatora jakoś pustawo pod maską, ale na Twe potrzeby bardzo fajne rozwiązanie :)
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
KucaQ
Klubowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2 maja 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Patryk
Model: Astra
Silnik: Z16XER
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KucaQ »

Po miesiącu kupiłem sobie prezent urodzinowy :P
Obrazek

A Mikołaj w tym roku był bogaty ;)
Obrazek
Obrazek

Oponki na felgi ubrane, oczywiście 195/45, już mnie jarają wyglądem. Na wiosnę założę razem z dystansami. Dywaniki również pierwsza klasa, zastąpią moje wysłużone już oryginały :)

No i żeby nie przedłużać - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Obrazek
Awatar użytkownika
KucaQ
Klubowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2 maja 15, 22:09
Województwo: łódzkie
Imię: Patryk
Model: Astra
Silnik: Z16XER
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KucaQ »

Tak więc... zacząłem sezon :D
Jak co roku, nowo-sezonowy up, zaczynam od początku :P

Na początek pierdółka. Szukałem ori przycisku TC od Astry, aby wykorzystać go jako przycisk do sprysków lamp. Szukanie szło marnie, więc zakupiłem przycisk ASC od BMW E46, dociąłem trochę kieszonkę i voila ;)
Obrazek

Następnie postanowiłem pobawić się zawieszeniem. Jako, że miałem identyczny zawias jak blink5, to moja była ciut wyżej. Wywalenie podkładki spod poduszki amora, załatwiło sprawę (włożyłem ją, bo była w komplecie z talerzykami i myślałem, że trzeba ją włożyć, teraz wiem, że nie trzeba było :D ). I jakby nie patrzeć, centymetr uciąłem, a na sprężynach jak wiadomo, każdy centymetr jest cenny :P
Obrazek

Potem przyszedł czas zakupu G. Tam, mimo, że były ori spryskiwacze, to psikały dużo lepiej niż te w F'ce, które sikały, zamiast spryskiwać. Kupiłem więc mgłowe dysze spryskiwaczy z Citroena C3. Po dosyć sporej rzeźbie wpasowałem je i względnie spryskują szybę ;)
Obrazek

Początkiem marca wybrałem się do Bydgoszczy, przywiozłem z niej trochę gratów
Obrazek
W skrócie:
-oryginalny grill Steinmetz pod F'kę
-stabilizator zewnętrzny tylnej belki z Astry GSI C20XE
-dystanse 4x15mm ze szpilkami
-silniczek tylnej wycieraczki razem z ramieniem

Stabilizator na drugi dzień od razu został wyszlifowany i polakierowany w kolor przednich zacisków. A po wyschnięciu wleciał na swoje miejsce :564:
Obrazek
Obrazek

I tak dotarłem to tego weekendu. Wczoraj został polakierowany tylny zderzak + spryskiwacze lamp. Halogeny zostały oklejone ciemną matową folią, wróciła tylna wycieraczka, ramię od razu zostało pomalowane na nowo + nowe pióro. Zniknęły także zbędne naklejki.
Tak więc koniec gadania, czas na zdjęcia ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W środku poza nowymi dywanikami nie zmieniło się nic. No w sumie wpadło jeszcze radio z G (Kenwood KDC-415U) i skróciłem trochę plastik od mieszka zmiany biegów. Acha no i klapa bagażnika otwiera się z pilota ;)
Obrazek
Obrazek

To tyle z aktualnych zmian. Planów jeszcze trochę na ten sezon jest, także będę sukcesywnie je realizował ;)
Pozdro.
Awatar użytkownika
grabarz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 2 sie 15, 11:47
Województwo: łódzkie
Imię: Michał
Model: Omega
Silnik: 2,5 DTI

Post autor: grabarz »

fajny projekcik :)
Awatar użytkownika
Teo
Klubowicz
Posty: 201
Rejestracja: 31 gru 14, 10:14
Województwo: pomorskie
Imię: Przemek
Model: Astra
Silnik: Z16XE

Post autor: Teo »

No no, pięknie zaczyna to wszystko wyglądać. Będziesz na #OWLA5?
|Skoda Favorit 135LS 91" | Pierwsze kroki
|Opel Vectra A C20NE CD LPG 92" | Pierwsza miłość
|Opel Astra G Z16XE LPG 01"| Mieszane uczucie
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

Super się prezentuje :)
Zablokowany

Wróć do „Showroom / Pochwal się - archiwum”