[Astra F] GSi by Dudek

Tutaj prezentujemy nasze Ople i ich modyfikacje, wymiany, naprawy.
Awatar użytkownika
MaTT
Administrator
Posty: 224
Rejestracja: 29 gru 14, 11:26
Województwo: zachodniopomorskie
Imię: Mateusz
Model: Astra
Silnik: Z18XE

Post autor: MaTT »

Ciekawa historia oraz idealne GSi
Awatar użytkownika
dudek
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 4 sty 15, 8:29
Województwo: mazowieckie
Imię: Adam
Model: Astra
Silnik: c20xe

Post autor: dudek »

Wiosną lusterka pojechały do Skubiego do pomalowania, wraz ze spryskiwaczami
Obrazek

Po założeniu na samochód
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Świat zaczął wyglądać lepiej w nowym lustrze
Obrazek

Do kompletu do radia zakupiłem małe granie do bagażnika - czyli wzmak Helixa i sub Macaudio
Obrazek Obrazek

Jednym z kryteriów wyboru radia był multikolor, wiec udało się dopasować kolor radia do koloru moczu reszty oświetlenia
Obrazek

Potem pozostało poskładać bagażnik i można było zacząć jeździć :D
Obrazek

Parę fotek zrobionych na lotnisku w Modlinie w czasie, kiedy było zamknięte :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyznać muszę, że w tym momencie doszedłem praktycznie do "ściany" jeżeli chodzi o robienie czegoś w aucie - w sensie wkładanie nowych rzeczy, bo w zasadzie osiagnąłem taki stan, jaki chciałem mieć w momencie kiedy stałem się posiadaczem tego samochodu.

Rok przejeździłem do końca, potem przyszła jesień i cóż, trzeba było się "rozstać" z autem do wiosny :D
Obrazek

W marcu było już ciepło i niedzwiedzia trzeba było wybudzać :D
Obrazek

... w zasadzie tylko po to, żeby pojechał do Latina na konkretny serwis zawieszenia.

Obrazek

Aż szkoda było je wkładać - ale musiały zastąpić wysłużone irmschery. Poza samymi amortyzatorami, pojawiły się nowe końcówki, swożnie, górne poduszki amora, nowe wahacze i tuleje. Co prawda zrobiło się ciut bardziej, ale przynajmniej auto przestało pływać po drodze i bujać jak hiszpański galeon na falach :D

Został także zmieniony olej oraz W KOŃCU podłączona elektryka klimatyzacji - od swapa została "do zrobienia", no bo przecież to chwila moment i parę kabelków. Oczywiście okazało się, że tak prosto nie było
Obrazek

Ale efekt końcowy został uzyskany i w upalne dni było chłodniej w aucie
Obrazek


...i w zasadzie od tamtej pory osiągnięty został stan, w którym poza jakimś drobnym wyciekiem oleju z okolic miski wszystko w aucie zostało zrobione, auto jest weekendową zabawką i daje dużo uśmiechu w czasie przejażdżek - szczególnie, że wciąż potrafi zaskoczyć właścicieli dużo nowszych aut :)

Coż, miałem pomysł z rok temu, że może rozebrać z fantów auto, sprzedać je i kupić sobie coś z Bawarii lub spod znaku plejad. Jednak coż, raz, że szkoda mi pieniędzy i czasu włożonego w ten samochód, faktu, że może jest to opel astra, ale budzi zainteresowanie na ulicy no i kurcze, co najważniejsze - jak ktoś zapyta, po co tyle czasu i kasy władowałem w to auto

Obrazek

Odpowiem, że zwyczajnie bardzo je lubie i jezeli nie bede w jakiś sposób do tego zmuszony, to się go nie będę pozbywał :)
Awatar użytkownika
Mlody92
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 15, 18:12
Województwo: śląskie
Imię: Szymon
Model: Astra
Silnik: B204l

Post autor: Mlody92 »

Kawał dobrej roboty !! Nie pozbywaj sie takiego youngtimer ;) dbać trzymać pod kocem i od czasu do czasu pojeździć dla przyjemności :D
Awatar użytkownika
TochA
Klubowicz
Posty: 154
Rejestracja: 27 lut 15, 19:22
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Bartosz
Model: Astra
Silnik: 20SEH
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Post autor: TochA »

Za żadne skarby się go nie pozbywaj ! Z każdym rokiem tylko zyskuje na swojej wartości jako klasyk, którym się stanie ! :)
Awatar użytkownika
Maćko_93
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 11 sie 15, 1:47
Województwo: łódzkie
Imię: Maciek
Model: Corsa
Silnik: C16SE

Post autor: Maćko_93 »

Świetne auto, włożony ogrom pracy i wszystko bardzo fajnie opisane, z tymi wszystkimi gifami itp. super się to czyta ;)
Awatar użytkownika
dudek
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 4 sty 15, 8:29
Województwo: mazowieckie
Imię: Adam
Model: Astra
Silnik: c20xe

Post autor: dudek »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wciąż żywa :)
Awatar użytkownika
Adam'o
Moderator
Posty: 109
Rejestracja: 2 sty 15, 20:02
Województwo: kujawsko-pomorskie
Imię: Adam
Model: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Adam'o »

Ładna sesyjka poszła, brawo!!

Niech dalej nabija kilometry!!
Śliczna jest!! :D.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Showroom / Pochwal się swoim Oplem”